Ja tiktu veiktas izmaiņas likumā, tad varētu atsavināt pilsētā esošos graustus, un pārdot tos izsolē ar nosacījumu, ka kāds tos atjaunotu, Db pastāstīja Rīgas domes Īpašuma un privatizācijas lietu komitejas vadītājs Andris Ameriks.
Viņš teica, ka tādā veidā varētu pārdot arī graustu A. Čaka un Elizabetes ielas stūrī, kurā nesen izcēlies ugunsgrēks. Viņš gan nepateica, kurš gribētu pirkt avārijas stāvoklī esošo namu. Savukārt Valsts kultūras pieminekļu aizsardzības inspekcijas vadītāja vietnieks Jānis Asaris norādīja, ka ēka A. Čaka un Elizabetes ielas stūrī ir katastrofālā stāvoklī, un lai arī tā joprojām tiek aizsargāta kā piemineklis, tajā nav saglabājušies nekādi vēsturiskie elementi, izņemot fasādi. Tāpēc, ņemot vērā, ka ēka kopš padomju laikiem nav apsaimniekota, turklāt tagad vēl cietusi ugunsgrēkā, to varētu pārdot ne dārgāk par tās kadastrālo vērtību. Šo vērtību gan J. Asaris nevarēja pateikt, taču piebilda, ka jaunajam īpašniekam, kurš vēlētos ēku atjaunot, visticamāk nevajadzētu saglabāt ēkas vēsturisko plānojumu, bet varētu izveidot jaunu.
A. Ameriks pastāstīja, ka Īpašuma departaments jau pirms pusgada vērsies Saeimā ar ierosinājumu grozīt likumu par īpašumu atsavināšanu piespiedu kārtā valsts un pašvaldību vajadzībām, taču Saeima uz to nav reaģējusi un viss palicis pa vecam. Viņš teica, ka jaunu tādu pašu ierosinājumu departaments Saeimā nav iesniedzis, taču pēc Rīgas slavenākā grausta aizdegšanās A. Čaka un Elizabetes ielu stūrī jautājums ir aktualizējies, tāpēc tika lūgts iepriekš iesniegto ierosinājumu tomēr izskatīt.
Pašlaik minētais likums paredz, ka var atsavināt tikai zemi, kas nepieciešama jaunu ceļu, vai inženierkomunikāciju izbūvei, sacīja A. Ameriks.
Pašlaik Rīgā ir 169 grausti, no kuriem 55 uzskatāmi par vēsturiskiem arhitektūras pieminekļiem.