Tuvākajos 100 gados Rīgā iespējami plūdi, kas varētu pārsniegt 2,6 metru atzīmi virs normālā ūdens līmeņa un applūdināt ievērojamas pilsētas teritorijas.
Pie šāda secinājuma ir nonākusi zinātnieku komanda, kas projekta Rīga pret plūdiem ietvaros strādā pie plūdu draudu izpētes un prognozēšanas.
Pilsētas attīstības departamenta direktora pienākumu izpildītājs Gvido Princis norāda, ka plūdu iespējamība modelēta, ņemot vērā esošos pretplūdu inženiertehniskos risinājumus Rīgas pilsētā. Pētījuma rezultāti liecina, ka pašreizējie pretplūdu risinājumi nav pietiekami efektīvi, lai nākotnē pilsētu.
Pētījuma pirmajā posmā, kurā tika aplūkoti tikai tie applūšanas riski, kas saistīti ar pavasara paliem un vētru radītiem jūras ūdeņu uzplūdiem, secināts, ka pašreiz Rīgā pastāvošā pretplūdu aizsardzība samērā labi pasargā pilsētu no applūšanas.
Savukārt ūdens līmenim pārsniedzot 2,2 metrus, Rīga vairs neesot pasargāta no plūdiem. Novērojumi liecina, ka kritisko atzīmi ūdens līmenis vējuzplūdu laikā Daugavas grīvā pēdējo 140 gadu laikā ir pārsniedzis tikai vienu reizi 1969.gadā. Savukārt 2005.gada janvāra vētras laikā ūdens līmenis bijis ļoti tuvu kritiskajai atzīmei.
Zinātnieki aprēķinājuši, ka klimata pārmaiņu ietekmē gadsimta beigās ūdens līmenis Rīgā Daugavas grīvā var tikt sasniegts vētru laikā ar varbūtību 1% jeb vismaz reizi 100 gados.
Nākamajā pētījuma posmā, kas noslēgsies 2011.gada maijā, tiks izstrādāti scenāriji un veikti aprēķini arī pārējiem teritoriju applūšanu izraisošajiem faktoriem Rīgā, kā arī tiks izstrādātas rekomendācijas plūdu riska mazināšanas pārvaldības plānam un reāli priekšlikumi inženiertehniskiem risinājumiem pilsētas aizsardzībai no applūšanas un krastu noskalošanās.
Piemēram, dambju jeb aizsargvaļņu, aizvaru un slūžu rekonstrukcijai un būvniecībai, teritorijas uzbēršanai, lietus ūdens kanalizācijas un meliorācijas sistēmas uzlabošanai, kā arī krastu nostiprināšanai.