Jau vairākus gadus Latvijas raidorganizāciju tirgus dalībnieku vidū jūtama neapmierinātība ar Nacionālās Radio un Televīzijas Padomes (turpmāk tekstā saukta "padome") darbību, Db.lv informēja Radio Skonto.
"Šī neapmierinātība īpaši (bet ne tikai) saistīta ar padomes lēmumiem attiecībā uz konkursiem par radio apraides atļauju izsniegšanu dažādās frekvencēs un teritorijās. Padomes lēmumi vairākkārt pārsūdzēti administratīvajā tiesā, pamatojoties uz to, ka nav ievēroti gan svarīgi Administratīvā procesa likuma punkti, gan Radio un televīzijas likuma tiesību normas. Ne vienā vien lietā administratīvā tiesa dažādās instancēs ir atzinusi, ka padomes lēmumi ir bijuši prettiesiski," teikts uzņēmuma paziņojumā medijiem.
2006. gada rudenī vairākas raidorganizācijas, ieskaitot Radio Skonto, pārsūdzējušas trīs padomes lēmumus, kas tika pieņemti 2006. gada 5. septembrī un ar kuriem par uzvarētājiem konkursos par radio apraides atļauju saņemšanu Rīgā un tās apkārtnē tika atzīti: 1) SIA Alīna, 2) privātpersona Uģis Polis un 3) privātpersona Ivo Baumanis.
"Kā zināms, pēc Latvijas Administratīvā procesa likuma normām, ja kādas valsts institūcijas lēmums tiesā tiek apstrīdēts, šāds lēmums līdz tiesas galīgajam spriedumam tiek apturēts," norāda Radio Skonto.
Tāpēc Radio Skonto esot neizpratnē par faktu, ka padome, neskatoties uz pārsūdzētiem lēmumiem un pirms notikusi tiesa, kurā tiks izvērtēta lēmumu atbilstība vairākiem Latvijas likumiem, 2006. gada novembrī un decembrī tomēr ir izsniegusi apraides atļaujas SIA Alīna un Uģa Poļa dibinātajām raidorganizācijām (attiecīgi Baltkom Radio SIA un Krievu hītu radio SIA), "tādējādi klaji ignorējot Administratīvā procesa likuma normas par lēmuma apturēšanu".
Ar mērķi noskaidrot notikušā detaļas Radio Skonto SIA intereses pārstāvošs advokāts 2006. gada novembrī un decembrī iesniedzis padomei divus iesniegumus ar lūgumu sniegt sīkāku informāciju par apraides atļauju izsniegšanu Baltkom Radio SIA un Krievu hītu radio SIA.
"Diemžēl padome, neievērojot likumā noteikto 15 dienu termiņu, atbildi uz iesniegumiem sniedza divus mēnešus pēc sākotnējā informācijas pieprasījuma nosūtīšanas," teikts paziņojumā.
Radio Skonto uzskata, ka: 1) gan padomes darbība 2006.g. 5. septembrī, izvēloties Rīgas apraides atļaujas konkursa uzvarētājus, 2) gan padomes darbības izsniedzot apraides atļaujas Baltkom Radio SIA un Krievu hītu radio SIA laikā, kad šāds lēmums ir apturēts, 3) gan atbilžu uz advokāta iesniegumiem sniegšanas novilcināšana, diskreditē demokrātijas sistēmu Latvijā, nav savienojama ar Eiropas Savienības valsts pārvaldes atklātības un caurspīdīguma principiem un izrāda necieņu mūsu valsts tiesas struktūrām.
"Šo apstākļu kontekstā Radio Skonto vēlas informēt plašāku Latvijas sabiedrības daļu par to, ka 2007. gada 15. janvārī prokuratūrai tika iesniegts iesniegums ar lūgumu pārbaudīt, vai Nacionālās radio un televīzijas padomes locekļu darbībās nav konstatējamas Krimināllikuma 318. pantā, kas aizliedz dienesta stāvokļa ļaunprātīgu izmantošanu, noteiktā noziedzīgā nodarījuma pazīmes," liecina Radio Skonto izplatītā informācija.