Atšķirībā no nekustamo īpašumu tirgotājiem un attīstītājiem zemes, mežu un ēku megaīpašnieku rindas ir sarukušas daudz mazākā apjomā, tikai par desmit vārdiem un uzvārdiem gada laikā, paliekot pie atzīmes - 54.
Tas arī viegli izskaidrojams – šajā sadaļā atrodamo ļaužu bizness ir daudz „lēnāks” nekā attīstītājiem; daudzi no viņiem nekādas darbības ar saviem iespaidīgajiem nekustamajiem īpašumiem nav veikuši gadiem ilgi.
Dzintars Abuls
Dz. 1932. gada 4. septembrī
Viens no Latvijas vērtīgākās zemes īpašniekiem: pēc kadastrālās vērtības viņam piederošie 7,4 hektāri zemes zem Rīgas kinostudijas ir 3,4 miljonus latu vērti. Pērn viņš veicis arī vienu megadarījumu, pārdodot 166 tūkstošus kvadrātmetru zemes ar šūšanas darbnīcu Brīvības gatvē, Rīgā par 4,56 miljoniem latu. Dz. Abulam no šī zemesgabala piederēja puse, tādēļ var rēķināt, ka viņa kontā nonāca apmēram 2,2 miljoni latu.
Pēteris Rūdolfs Aihers, Anna Maria Aihere, Keterina Aihere un Aleksandra Aihere
Dz. 1959. gada 29. decembrī, 1957. gada 15. jūlijā, 1959. gada 29. decembrī un 1961. gada 11. janvārī
Četru Benjamiņu dzimtas īpašumu mantinieku būtiskākais īpašums – ar ko vienu pašu pilnīgi pietiek miljonāra statusam – ir izslavētais Benjamiņu nams Jūrmalā, Jūras ielā, ko žurnāls Forbes bija nodēvējis par vienu dārgākajiem Austrumeiropas privātīpašumiem un kas viņiem pieder vienādās daļās. Tiesa, nez vai Benjamiņu mantiniekiem pārskatāmā nākotnē tiešām izdosies to pārdot par iecerētajiem 20-22 miljoniem eiro.
Ilze Marlote Antone
Dz. 1926. gada 26. aprīlī
Šai cienījamā vecuma kundzei piederošie vairāk nekā 13 hektāri zemes Rīgā, Limbažu, Valmieras un Cēsu rajonos – kopā apmēram divi desmiti īpašumu – saskaņā ar Valsts zemes dienesta datiem ir 1,74 miljonus latu vērti (kadastrālā vērtība).
Neesi abonents? Piesakies uz 2 nedēļu testa abonementu šeit!