Vācijas kancleres Angelas Merkeles Kristīgo demokrātu partijas līderi nosodījuši un asi kritizējuši Francijas prezidentu Fransuā Olandu, apsūdzot viņu «Eiropas Savienības (ES) pamatu tricināšanā».
Politiķu kritiku izraisījis Francijas prezidenta paziņojums, ka Parīze nepakļausies Briseles diktātam un ieviesīs tādas ekonomiskās reformas, kuras uzskata par pareizām.
Kristīgo demokrātu Bundestāga frakcijas vadītāja vietnieks Andreass Šokenhofs izteicies, ka Francijas prezidenta uz Eiropas Komisijas (EK) piedāvājumiem vērstā kritika ir pretrunā ar «Eiropas līgumu un vienošanos burtu un garu ». Politiķis arī uzsvēra, ka šādi runājot tiekot tricināti ES pamati.
Līdzīgu viedokli paudis A. Merkeles partijas biedrs Norberts Bartle (Norbert Barthle), kurš uzsvēris, ka F. Olands neizprotot Eiropas sadarbības garu. Savukārt A. Merkeles koalīcijas partneru brīvo demokrātu līderis - Rainers Brīderle – izteicies, ka F. Olanda pirmie valdīšanas mēneši bijuši pazaudētais gads.
Neskatoties uz šādu retoriku abu valstu starpā, diplomāti norāda, ka attiecības starp Parīzi un Berlīni ir normālas, vēsta Reuters. «Mūsu attiecības ir ikdienišķas, ļoti normālas un ļoti efektīvas. Mēs sākam no atšķirīgām pozīcijām, tomēr katru reizi tas ir strādājis,» aģentūrai sacījuši avoti diplomātiskajās aprindās.
Vācijas kanclere Angela Merkele ieradusies Parīzē, lai aizvadītu tikšanos ar Francijas prezidentu. Tikšanās laikā ceturtdien abas puses vienojās, ka centīsies panākt, ka eirozonas ekonomikas politikas pārraudzīšanai tiek izveidots pilna laika vadītāja amats.
Iepriekš Francijas prezidents izteicās, ka EK nevar diktēt to, kas būtu jādara Parīzei. Asā Francijas reakcija izskanējusi pēc tam, kad Eiropas Komisija aicināja valsti veikt reformas sešās jomās. Tāpat EK norādījusi, ka pensiju sistēma smagi nospiež Francijas finanses un valstij būs jācīnās ar lieliem budžeta deficītiem, tāpēc, lai to novērstu, Parīzei jāpalielina pensionēšanās vecumus, kā arī jāveic citas sistēmas reformas.