«Mēs varam pazaudēt savu valsti šajā brīdī! Es domāju, tas katram būtu jāapzinās – gan vienkāršajiem cilvēkiem, gan žurnālistiem, gan politiķiem, gan uzņēmējiem, » intervijā laikrakstam Latvijas Avīze sacījis Citai politikai līderis Aigars Štokenbergs. Lai šo situāciju risinātu, viņš sola radīt jaunas darbavietas.
«Cilvēki varbūt to neapzinās, bet valsts šobrīd ir nopietni apdraudēta. Paskatoties pēdējās sabiedrības viedokļa aptaujas, redzam, ka 52% cilvēku apsver iespēju braukt prom. Uzticība valsts varai ir viszemākajā līmenī kopš neatkarības atjaunošanas, » viņš skaidrojis.
Uz laikraksta jautājumu: «Un ko tad jūsu apvienība darīs? Nostāsies pie robežas un nelaidīsiet cilvēkus prom? Jūs taču nevarat nodrošināt nekādu ekonomikas izaugsmi... » viņš atbildējis: «Mēs varam gan nodrošināt. Mēs varam nodrošināt darba vietas. Es varu atsaukties uz savu pieredzi darbā Pasaules bankā – no 1993. līdz 2001. gadam mēs viena vienīga projekta ietvaros radījām 30 000 darba vietu. »
Saskaņā ar A. Štokenberga sacīto «elementārākais veids, kā sildīt ekonomiku, ir iedot naudu cilvēkiem. Lai viņiem ļautu pirkt uzņēmumu ražoto produkciju. Ja pensionāriem iedod 184 miljonus gada laikā, vienīgais risks ekonomikai ir, ka viņi pirks importa preces, tādējādi palīdzot ārvalstu uzņēmējiem. Bet, ja pensionārs savu naudu galvenokārt tērē komunāliem maksājumiem, pārtikai, medikamentiem, tad nauda strauji atgriežas budžetā ar PVN un pensionārus apkalpojošo uzņēmumu peļņā un darbiniekiem samaksātās algās. Tā vietā daži politiķi mums cenšas iestāstīt, ka ekonomiku var uzsildīt ar Nacionālās bibliotēkas celtniecību ».
Uz Latvijas Avīzes piebildi: «Vai māju siltināšanu... » Citai politikai līderis atbildējis:
«Patiesībā māju siltināšana varētu būt ideāls projekts Latvijas ekonomikas sildīšanai, bet tikai ar nosacījumu, ka šie siltināmie materiāli tiek ražoti Latvijā. Ja mēs pirksim akmens vati no leišiem, tad pirmkārt sildīsim Lietuvas ekonomiku. Ne velti es pieminēju jaunu rūpnīcu celtniecību. Esmu jau teicis, ka Latvijā jāveido siltināmo materiālu ražotnes. Mums ir dažas šādas ražotnes, piemēram, Dobelē. Taču ar to ir par maz. »
«Atgriežoties pie bibliotēkas. Tautas partija mums centās iestāstīt, ka tā ir jābūvē, lai sildītu ekonomiku. Arī Šlesers to nebeidz pieminēt. Jā, celtnieki saņems algas un kaut ko nopirks veikalā, tādējādi palīdzot ekonomikai. Bet, ja mēs paskatāmies pašas ēkas izmaksas, redzam, ka tur ir ļoti daudz importētā stikla, alumīnija, kuru, kā zināms, Latvijā neražo. Milzīga nauda aizies ēkas enerģētikai, lai vasarā dzesētu un ziemā sildītu, » viņš piebildis.
Jāatgādina, ka pirms pašvaldību vēlēšanām Ainārs Šlesers solīja izveidot 50 tūkstošus darbavietu.