Lai piesaistītu līdzekļus, uzņēmējs sācis kapitāldaļu tirdzniecību pašu «izveidotā biržā».
Projekta autors ir Vladimirs Bičkovskis, kas vairāk pazīstams kā SIA Jelgavas cukurs dibinātājs un nišas produkta Samogon nr. 1 ražotājs. Viņš uzskata, ka pienācis laiks nelielām, elastīgām kompānijām ar daudzskaitlīgām riska jeb investoru kapitāla vietām, kas, no vienas puses, ir uzņēmuma īpašnieki, no otras puses - tās produkcijas pircēji.
Galvenais jau nav ietaupīt
Tikai nupat atgūto finanšu tirgu uzticību ir viegli pazaudēt.
To intervijā DB atzīst Pasaules Bankas Centrāleiropas un Baltijas valstu direktors Pīters Herolds (Peter Harrold).
Tiesa
Uz absurdās maksātnespējas atcelšanu gaida visi
Pastāv iespēja, ka reiderismā smagi cietušajai aviokompānijai Konkors beidzot atjaunos maksātspēju.
Investors
Ukrainas pievilcīgums vēl nav zudis
Privatizācija varētu piesaistīt jaunus investorus gada otrajā pusē.
Kontrole
Pārbaude pret zaudējumiem
Uzņēmēji, kuri nepārbauda ziņas par darījumu partneriem, finansiāli cieš divreiz biežāk nekā tie, kas informāciju pārbauda.
Degviela
Sagaidāms lielāks biodegvielas imports
7% biodegvielas piejaukums ne benzīnam, ne dīzeļdegvielai pagaidām nebūs obligāts.
Iepirkumi
Aktivējas virkne IT projektu
IT nozare atguvusies pēc krīzes - aktivizējusies virkne valsts un pašvaldību iepirkumu, tostarp par datortehnikas piegādi.
Jaunākajā biznesa žurnālā LD:
Vīru skati pēc uzvalka, nevis cepures
«Ja tas nav pareizajā izmērā, tas izskatās slikti,» tā par uzvalkiem saka Nīderlandē bāzētā apģērbu ražotāja Suitsupply drēbnieks Franks van der Mērs, uzsverot, ka lielākā kļūda, ko lietišķajā apģērbā pieļauj vīrieši, jo sevišķi Ziemeļeiropā un Vācijā, ir pārāk garas bikses un piedurknes, kā arī uzvalki un krekli, kas ir par lielu. Tomēr, sākot ar biznesa haizivīm un beidzot ar uzņēmumu ierindas darbiniekiem, labs iespaids ir svarīgs visiem. Speciālista padomus nodemonstrēt dzīvē LD piekrita celtniecības uzņēmuma RBSSKALS padomes priekšsēdētājs Māris Saukāns.
Miljoni, kas joprojām virmo gaisā
Jau divus gadus tiek runāts, kādas iespējas tautsaimniecībai paver kravu piegādes NATO karaspēkam Afganistānā caur Rīgas brīvostu un preču iepirkums tepat Latvijā ASV karaspēka nemilitārai apgādei. Kādas tad īsti ir šīs iespējas? Un kāda patiesībā pašlaik situācija, gan ar preču iepirkumu, gan ar nemilitāro kravu transportēšanu?
Pagaidām uzņēmumi, kas cer uz nemilitāro kravu piegādēm, domājamos apjomus uzskata par samērā nelieliem, salīdzinot ar ražošanas jaudām. Tomēr, iespējams, situācija mainīsies, kad Latvija būs panākusi īpašas labvēlības režīmu.
Divu politisko spēku vidējais rezultāts
«Jā.» Apstiprinoši uz repliku, ka starptautiskie aizdevēji nav ņēmuši par pilnu Latvijas valdības plānus ēnu ekonomikas apkarošanas jomā, atbild finanšu ministrs Andris Vilks. Viņš arī atzīst, ka agri vai vēlu aviokompānija airBaltic tiks pārdota privātam investoram, tādējādi no valsts pleciem noveļot ar šo uzņēmumu saistītās problēmas. Tiesa, sarunas gaitā jau jūtama priekšvēlēšanu aura – A. Vilks ir nolēmis startēt šoruden, visticamāk, gaidāmajās vēlēšanās, un tas atstāj iespaidu uz viņa ieteikumiem.
Jo-ho-ho – un pudele alus!
Iedomājoties par to, kas ir iecienītākais alkoholiskais dzēriens Itālijā, Spānijā un Francijā, prātā nāk vīns. Iedomājoties par, teiksim, Krieviju, pareizā atbilde šķiet šņabis, savukārt, domājot par tādām valstīm kā Beļģija, Čehija vai Vācija, domas pievērsīsies tikai un vienīgi alum. Rodas jautājums: kas gan padara kādu zemi par «alus vai vīna dzērājvalsti»?
Izvēloties nākamo SVF vadītāju
Ir milzīgi svarīgi, bet grūti paredzams, kā tieši jaunais SVF izpilddirektors attieksies pret eirozonas krīzes jautājumu – un pret to, vai fiskālā glābšana jāpanāk ar taupības pasākumiem, kur izmaksas sedz vienkāršie iedzīvotāji, kamēr baņķieri tikai saņem vieglu pļauku. Neskatoties uz SVF stratēģijas izgāšanos Austrumāzijā, Latīņamerikā un citviet, tai joprojām ir piekritēji pat attīstības tirgos, komentārā LD vēsta Nobela prēmijas ekonomikā laureāts Džozefs J. Štiglics.
Kuģis, kas jāpagriež
Jo straujāk mainās pasaule, jo straujāk uz pārmaiņu tendencēm jāreaģē arī biznesam un personālvadībai uzņēmumos. «Droši var teikt, ka tagadējie 30–35 gadus vecie cilvēki nekad nepensionēsies. Varbūt vienīgi 75 gadu vecumā, jo katram ir noteikti fiziskie limiti. Lai gan pasaulē jau tagad ir izņēmumi, kas strādā līdz 80 gadiem, piemēram, Vorens Bafets,» par nākotnes personāla attīstības tendencēm stāsta Nordea eksperts A. Strazds.
Filozofisks rāmis uzņēmuma darbībai
Jaunais sociālās atbildības standarts ISO 26000 nepiedāvā iespēju sertificēties, bet atšķirībā no citiem organizācijas standartiem, kas nosaka prasības, sniedz padomus. Tomēr Rīgā notikušajā starptautiskajā konferencē atklājās, ka dažādo ietekmes pušu spiediena rezultātā jautājums par sertifikāciju palicis atklāts – 50/50. «Radās daudzi būtiski jautājumi – kā iespējams biznesa ētiku un vērtības realizēt un, galu galā, kā iespējams apliecināt savu labo gribu?» retoriski vaicā konferences vieslektors Martins Neureiters.