ASV slānekļa gāzes ieguves veiksmes stāsts ir iedvesmojis daudzas valstis, tostarp Eiropas Savienību un Latviju. Izstrādājot pietiekami efektīvas tehnoloģijas, ASV ar savu slānekļa gāzi kļuvusi ne tikai neatkarīga no gāzes importa, bet arī pamatīgi sašūpojusi pasaules gāzes tirgus cenas, kur līdz tam vadošo lomu spēlēja Krievija jeb konkrētāk Gazprom.
Auto apdrošināšana atkal kļūst dārgāka
OCTA un KASKO cenas šogad pakāpeniski pieaugs.
Lauksaimniecība
Zemniekiem netīk arī jaunais piedāvājums
Tā vietā, lai zemniekiem prasītu maksāt 4,7 santīmus par litru dīzeļdegvielas, varētu tikt samazināta beznodokļa degvielas norma.
Izglītība
Āzijas panākumu faktors - smags darbs
No Āzijas uzņēmējiem var mācīties darba tikumu un ciešās ģimenes saites.
Pārtika
Pure Food ar zapti uz Dubaiju
Ievārījuma ražotājs Pure Food strādā pie Tuvo Austrumu valstu iekarošanas.
Dati
Ārējā tirdzniecībā tendences turpinās
Saglabājoties pieprasījuma pieaugumam globālajā ekonomikā, eksports turpina augt.
Pasaulē
Neizslēdz Japānas atgriešanos recesijā
Katastrofa Japānā var atgriezt valsti recesijā un traucēt tehnoloģiju piegādes ķēdes.
Investors
Enerģētika turas līderos
Resursu cenu kāpums veicina enerģētikas akciju izaugsmi.
Ekonomika
Ekonomika uz pareizā ceļa
Patēriņa burbuļa plīsums ekonomikas struktūrai liek kļūt ilgtspējīgākai.
ES
Beidzot varētu tapt eirozonas parādu krīzes risinājumi
Eirozonas līderi sper soļus parādu krīzes risināšanas virzienā.
Apdrošinātāji
Nedzīvības apdrošināšanas tirgum šogad lēš samazinājumu un cenu kāpumu
Jau divus gadus apdrošināšanas tirgus sarūk, tostarp 2010. gadā samazinājumu noteica cenu kari, kuriem šogad prognozē pamiera iestāšanos.
Jaunākajā biznesa žurnālā LD: Vai neatstās tukšā?
Resursiem bagātā Krievija un rijīgā Ķīna šķiet ideāls pāris. Taču, kad nonāk līdz ekonomiskās sadarbības attīstīšanai, viss nedaudz sarežģās. Pēc gadiem ilgas plānošanas un stīvēšanās šā gada sākumā oficiāli sāka darboties pirmais Krievijas un Ķīnas naftas cauruļvads, tādējādi savienojot pasaules lielāko energoresursu eksportētāju ar lielāko to patērētāju. Kopumā Ķīnas un Krievijas partnerība kļūst arvien tuvāka un tuvāka, un šāda sadarbība notiek ne tikai jēlnaftas sektorā, bet arī kodolenerģijas un dabasgāzes sektorā; ir ieguldīti milzu līdzekļi un veiktas daudzas politiskas apņemšanās. Vai vajadzētu sākt raizēties par to, ka Krievija pārorientēs savus energoresursus uz Āziju un atstās Eiropu ar «tukšām trubām»? Vai politiskās ietekmes ziņā Krievijai turpmāk būs vairāk iespēju manevrēt starptautiskajās attiecībās ar Eiropas valstīm, jo nu Eiropa vairs nebūs vienīgais Krievijas energoresursu tirgus?
Pēckara matemātika
Valstu savstarpējo rēķinu kārtošana laika gaitā pieklust, bet nerimst, savukārt Latvijas lielākā kreditora parāds norakstīts kā bezcerīgs un neatgūstams. Okupācijas gados Latvijas ciestie zaudējumi varētu pārsniegt 200 miljardus latu, uzskata pētnieki. Šajā aprēķinā gan neietilpst, piemēram, zaudētais Abrenes apgabals. Tomēr ne politiķi, ne eksperti nedomā, ka šo naudu Latvija kādudien varētu arī saņemt.
«Iesniegt aprēķinus mēs varam, bet jautājums ir: cik no tā mēs iegūsim. Būtu jau labi, ja Krievija atzītu šos Latvijai nodarītos zaudējumus, samaksājot kaut vai simbolisku summu,» saka Latvijas Okupācijas izpētes biedrības valdes locekle Ruta Pazdere.
Šodien var nopirkt jebkuru radio staciju
Vai latvieši ir lūriķi? Vai dīdžejs vēl aizvien var atļauties pārvelties no migas pa taisno pie pults? Vai Latvijā tomēr nav par daudz radiostaciju? Skarbo fonu, kas ir visapkārt valstī, izjūt gan tie, kas strādā radio biznesā, gan arī tie, kas darbojas citās jomās, taču, pēc pagājušā gada vasarā dibinātā Radio 101 valdes priekšsēdētāja Edgara Menča domām, spēkus un resursus ir jākoncentrē attīstībai, nevis konkurences peripetijām, kuras dažkārt ir līdz absurdam bērnišķīgas un smieklīgas.
Visciešākā kopdzīve – Latvijā
Pingvīnu mācība par ciešo saspiešanos kopā Latvijas iedzīvotājiem nav jaunums – šajā ziņā esam Eiropas rekordisti. Pārāk šauros un nekvalitatīvos mājokļos Eiropā dzīvo 30 miljoni cilvēku, un visasāk šīs problēmas skar Latvijā dzīvojošos, liecina Eiropas statistikas biroja Eurostat informācija par 2009. gadu. Tomēr, neskatoties uz to, Latvijas iedzīvotāji galvenokārt ir apmierināti ar savu mājokli, un, kā vēsta statistika, arī salīdzinājumā ar vairāku turīgo rietumvalstu iedzīvotājiem nav spiesti šķirties no nesamērīgi lielas savu ienākumu daļas, lai segtu ar mājokli saistītos izdevumus.
Latvieši palīdz celt Zviedriju
Iebraucot Stokholmā, uzreiz jūtama rosība – gan pilsētas centrā, gan ārpus tās slienas ceļamkrāni, tiek renovēts un būvēts no jauna. Pat viesnīcā notiek remontdarbi. Zviedrija ir atguvusies no recesijas – par to tā nesen izpelnījusies uzslavas arī Pasaules Ekonomikas forumā Davosā –, un tiek prognozēts, ka šogad Zviedrijā darbu atradīs vēl 65 tūkstoši cilvēku. Vieni no pieprasītākajiem speciālistiem – būvniecībā.
Ko vēl iespējams noīrēt?
Savulaik nomas bizness koncentrējās uz lietām, ko cilvēki neizmanto visai bieži vai vienkārši nespēj atļauties iegādāties. Tagad uzņēmēji saviem potenciālajiem klientiem nereti piedāvā ne tikai nepieciešamās preces, bet arī visai ekscentriskus pakalpojumus. Piemēram, kāda ģimenes locekļa vai apakšveļas īri...