Grieķijas uzņemšana eirozonā bijusi «kļūda», uzstājoties Francijas televīzijā, izteicies Francijas prezidents Nikolā Sarkozī, vēsta BBC.
«Grieķija iestājās eirozonā ar rādītājiem, kas bija nepatiesi un tās ekonomika nebija gatava integrēties eirozonā. Tas bija lēmums, kas tika pieņemts pirms desmit gadiem un tagad mēs visi cīnāmies ar tā sekām,» klāstīja N. Sarkozī.
Tāpat N. Sarkozī slavēja pieņemto vienošanos par eirozonas parādu krīzes risināšanu, norādot, ka Grieķijas maksātnespēja būtu izraisījusi domino efektu.
Savukārt Grieķijas ārlietu ministrs jau paspējis iebilst N. Sarkozī, uzsverot, ka Atēnas nav bijušas tās, kas izraisījušas parādu krīzi, un ka valsti nedrīkst padarīt par grēkāzi. «Grieķija pašlaik atrodas vētras pašā viducī, bet tā nav Eiropas parādu un deficītu problēmas cēlonis. Mēs redzam, ka līdzīgas lietas nomoka Portugāli, Īriju, Spāniju un Itāliju. Eiropas problēmu risināšanai nepalīdz, ja jūs izraugāties vienu vainojamu grēkāzi,» BBC klāstīja Grieķijas ārlietu ministrs Stravos Lambrinidis.
Db.lv jau vēstīja, ka Eiropas līderi vienojušies par Grieķijas parādu norakstīšanu 50% apmērā, Eiropas finanšu stabilitātes fonda (EFSF) palielināšanu, kā arī banku kapitāla prasību paaugstināšanu.
Vienošanās paredzēta, lai atturētu eirozonas parādu krīzes pārmešanos uz tādām lielām monetārās savienības ekonomikām kā, piemēram, Itālija.
Grieķijas parāds tiks samazināts par 100 miljardiem eiro, kopumā pašlaik valsts parāds sasniedz 350 miljardus eiro, no kuriem parāds privātajām bankām ir aptuveni 210 miljardi eiro.