Patlaban ne Pārtikas un veterinārā dienesta, ne Rīgas pašvaldības rīcībā nav pilnīgas informācijas par piena realizācijas vietām Rīgā, šodien, 11. aprīlī, ziņo laikraksts Neatkarīgā, norādot, ka piena tirgotāju skaits pilsētā arvien pieaug.
Rīgas rajona Sējas novada zemnieku saimniecības (z/s) Priežkalni saimnieks Uldis Seilis stāstījis, ka, uzsākot tirdzniecību Vidzemes tirgū pagājušā gada septembrī, saimniecība bijusi vienīgā šajā vietā, kas piedāvāja svaigpienu, bet tagad dienā šeit esot pat seši vai septiņi zemnieki. Tirgotāju skaits audzis arī citviet.
Rīgas Centrāltirgus preses sekretārs Jānis Basevičs laikrakstam stāstījis, ka pēdējos divos mēnešos arī tirgū vērojama jo īpaši liela rosība – pagājušajā gadā bijušas četras saimniecības, kas tirgū piedāvājušas svaigpienu, bet šā gada laikā klāt nākušas vēl septiņas.
Talsu rajona Īves pagasta z/s Vagas Rīgā pienu un piena produktus sākuši tirgot pirms trim nedēļām. Saimniecībā saražoto ved uz zaļajiem tirdziņiem Dzirciema ielā un Anniņmuižas bulvārī. Vēl pagājušajā nedēļā zaļajā tirdziņā Dzirciema ielā viņi bijuši vienīgie, kas tirgoja pienu, bet tagad ir vēl divi tirgotāji. Šo trīs nedēļu laikā arī cena tikusi samazināta no Ls 0.50 līdz Ls 0.40 par litru piena.
Cēsu rajona Veselavas pagasta z/s Kalna – Ķemēlas saimnieks Raimonds Leimanis svaigpiena tirdzniecību Čiekurkalna tirgū uzsācis marta sākumā. Sestdienās, kad pircēju ir visvairāk, vienlaikus tirgū svaigpienu rīdziniekiem piedāvā deviņas zemnieku saimniecības. Saimniecībā saražoto svaigpienu viņš tirgo arī Purvciema tirgū, un dienā abās vietās izdodas pārdot ap 300 litriem piena. R. Leimanis Neatkarīgajai stāstījis, ja dienā neizdodas iztirgot vismaz 200 litrus piena, tad braukšana uz Rīgu neatmaksājas.
Pašlaik ar Rīgas pašvaldību esot saskaņota piena tiešā tirdzniecība 65 vietās pilsētā. „Situācija nav pietiekami noregulēta un aizvien ir diezgan neskaidra. Šobrīd daļa no piena realizētājiem darbojas apzinīgi, par to sniedzot informāciju pašvaldībai, bet daļa – par to neinformējot. Tā rezultātā ne Pārtikas un veterinārā dienesta, ne pašvaldības rīcībā nav pilnīgas informācijas par piena realizācijas vietām,” laikrakstam skaidrojis Rīgas domes uzņēmējdarbības koordinācijas centra direktors Ervins Labanovskis.