Šobrīd rūpnīcā pilnā sparā notiek piena, krējuma un sūkalu teholoģisko tvertņu montāža, kā arī piena pieņemšanas un pirmapstrādes tehnoloģisko iekārtu montāža, informē kompānija.
Šīs ir iekārtas, ar kurām tiek nodrošināta svaigpiena pieņemšana, piena separēšana, kā arī piena un krējuma pasterizēšana.
SIA Latvijas piens projekta vadītājs Raimonds Freimanis pastāstīja, ka pirmās piena tonnas no rūpnīcas īpašniekiem – zemniekiem sāks pieņemt maija beigās. Tādējādi tiks uzsākts īstenot mērķi ilgtermiņā līdzsvarot piena tirgu valstī, nodrošinot zemniekiem stabilas piena iepirkuma cenas un garantētu piena iepirkšanu un pārstrādi. Dabība tiks uzsākta brīdī, kad pasaules tirgi signalizē par svaigpiena pārprodukciju, kas draud gan ar iespējamo piena iepirkuma apjomu samazināšanos, gan ar iepirkumu cenu kritumu.
SIA Latvijas piens darbība dod skaidru signālu, ka uzņēmuma īpašniekiem iespējamās krīzes ietekme uz saimniecību darbu tiks mazināta. R.Freimanis: «Darbi notiek atbilstoši klimatiskajiem apstākļiem. Uzsākot celtniecības darbus rudenī, mēs rēķinājāmies, ka ziemas pastākļi celtniecības gaitā var ienest korekcijas. Plānu korigēšana notika paugstinātā mitruma dēļ novembrī un sala dēļ februārī. Darbi norit atbilstoši vidējiem celtniecības tempiem Latvijā.» Tuvāko nedēļu laikā tiek plānota būvvaldes saskaņojuma saņemšana par celtniecības darbu pabeigšanu. Rūpnīcas pirmās kārtas nodošanai maijā tiek pabeigta piena koncentrēšanas iekārtu montāža, pabeigti iekšdarbi, veikti labiekārtošanas darbi. Atbilstoši grafikam, rūpnīcas otrās kārtas darbi tiek sākti augustā. Tie paredz siera ražošanas, fasēšanas un pakošanas iekartu uzstādīšanu.
Rūpnīca jau šobrīd ir gatava siera iekārtu uzstādīšanai. Piena pārstrādes uzsākšana Latvijas piena rūpnīcā notiks pakāpeniski. Jūnija sākumā tiks veikti pirmie vājpiena koncentrāta ražošanas testi. Paraugi tiks nosūtīti pircējiem, ar kuriem tiek vestas sarunas par koncentrāta pārdošanu. Lai rūpnīcas iedarbināšana notiktu veiksmīgi, šobrīd notiek darbinieku atlase, vērtējot profesionalitāti. Interese ir liela, darbā piesakās cilvēki ar vērā ņemamu darba pieredzi. 100% visas iekārtas būs uzstādītas un darbosies šā gada oktobrī. Šobrīd pārstrādei pieejamie svaigpiena resursi esot pietiekami, lai nodrošinātu Latvijas piena rūpnīcas darbības jaudas, kas ir 250 – 300 tonnas 10 sundās. Kooperatīva Trikāta KS zemnieki dienā saražo vidēji 170 tonnas, kooperatīvs Dzēse – vidēji 50 tonnas, bet kooperatīvs Piena partneri – vidēji 35 tonnas svaigpiena dienā. Vājpiena koncentrāts un krējums ir eksporta produkts, par ko interesi jau izrādījuši vairāki pircēji Eiropas vecajās dalībvalstīs, kā arī Baltijas tirgū. SIA Latvijas piens ražotie sieri tiks piedāvāti pircējiem Latvijā, kā arī realizēti vispirms tajos tirgos, kur jau šobrīd ir veiktas a/s Trikātas siers iestrādes - Vācijā, Krievijā , Skandināvijā.