Tā kā pašvaldības SIA Rīgas pilsētas lombards izsolei nav pieteicies neviens pircējs, iespējams, tiks lemts par sākumcenas pazemināšanu, riskētjo nozīmīgu uzņēmumu pārdot «par grašiem».
Jau ziņots, ka Rīgas dome šā gada augustā pieņēma lēmumu pārdot izsolē Rīgas pilsētas lombardu, kura vērtība saskaņā ar AS BDO veikto novērtējumu ir 1 023 000 latu.
Pašvaldībai pieder visas 400 000 uzņēmuma kapitāla daļas, kuras kā vienotu kopumu Rīgas dome plānoja pārdot atklātā mutiskā izsolē ar augšupejošu soli 15.februārī. Izsoles sākumcena noteikta bija 1 023 000 latu, bet solis - 10 000 latu.
Kopš gada sākuma kapitālsabiedrības apgrozāmie līdzekļi pieauguši no 1 021 869 latiem līdz 1 120 303 latiem, bet saistības deviņu mēnešu laikā pieaugušas no 24 159 latiem līdz 95 201 latam. No šīs summas 50 000 latu uzkrātās saistības licences iegādei, bet 10 000 latu - uzkrātās saistības dividendēm Rīgas pilsētas pašvaldībai.
Pilsētas īpašuma komitejas lombarda kapitāla daļu izsoles komisijā izvirzīti divi deputāti - Valdis Gavars (V) un Jānis Mārtiņš Skuja (DP). Gavars uzskata, ka Rīgas domes koalīcijas deputātu lēmums atbalstīt pašvaldībai piederošā pelnošākā uzņēmuma pārdošanu izsolē ir pārsteidzīgs un neizdevīgs pašai pašvaldībai. Tā kā izsolē neviens pretendents nav pietecies, nav izslēgts, ka Rīgas dome lems uzņēmuma pārdošanai cenu pazemināt, pieļāva Gavars, norādot, ka tas nozīmētu uzņēmumu pārdot «par grašiem».
Rīgas domes frakciju bloka Vienotība deputāti uzskata, ka vēlreiz organizēt izsoli nav izdevīgi, jo tad, visdrīzāk, būs jāsamazina izsoles sākotnējā cena, tādēļ rosinās izbeigt Rīgas pilsētas lombarda atsavināšanu.
Ik gadu Rīgas pilsētas budžetā no Rīgas pilsētas lombarda darbības ienāk vidēji 70 līdz 100 tūkstoši latu, tādēļ Gavars aicina Rīgas pilsētas pašvaldības vadību rīkoties saimnieciski un nepārdot peļņu nesošu uzņēmumu. Pēc novembrī pieņemtā lēmuma pārdot lombardu izsolē, ir augusi klientu neuzticība uzņēmumam un pēdējā mēneša laikā ir jūtami krities uzņēmuma apgrozījums. Atbildība par šobrīd lombardā notiekošo ir jāuzņemas kapitāldaļu turētājam, kas ir Rīgas domes priekšsēdētājs Nils Ušakovs (SC), uzskata Gavars.
Kā ziņots, saskaņā ar šā gada martā apstiprināto Rīgas pilsētas pašvaldības nolikumu pašvaldība ar SIA Rīgas pilsētas lombards starpniecību īsteno brīvprātīgo iniciatīvu iedzīvotāju interesēs, nodrošinot iespēju noslēgt nebanku kreditēšanas līgumu ar pašvaldības kapitālsabiedrību, sniedzot papildu aizsardzību pret iespējamu kredīta devēja ļaunprātību, izmantojot patērētāja kā sociāli un ekonomiski vājākās puses stāvokli darījuma attiecībās.
Rīgas dome 2008.gada novembrī atteicās nodot lombardu privatizācijai, lai atbilstoši sabiedrības interesēm nodrošinātu augstāku kvalitātes standartu un tādējādi arī sekmētu lombardu darbības sakārtošanu Rīgas pilsētā, taču šā gada janvārī stājušies spēkā arī grozījumi Patērētāju tiesību aizsardzības likumā, kas attiecīgo komercdarbības jomu valstī kopumā sakārto, līdz ar to pašvaldība šīs pakalpojuma nodrošināšanā vairs neplāno iesaistīties.