AS Rīgas elektromašīnbūves rūpnīca (RER) drīzumā ieviesīs ražošanā jaunu asinhronās vilces dzinēju, liecina uzņēmuma paziņojums Nasdaq Riga.
RER sekmīgi pabeigusi individuālos pētījumus projekta Transporta mašīnbūves kompetences centra izveide gaitā, par ko 2011.gada 6.aprīlī noslēgts līgums starp SIA Transporta mašīnbūves kompetences centrs un Latvijas Investīciju un attīstības aģentūru, kuros tika izstrādātas jaunas asinhronās vilces piedziņas elektrodzinēju sistēmas ar 400 kilovatu (kW) un 180 kW jaudu, kā arī gaisa kondicionēšanas sistēma, kuras tuvākajā laikā plāno ieviest sērijveida ražošanā.
2013.gada decembra sākumā Danske Bank Latvijā parakstījusi līgumu ar RER par aizdevuma izsniegšanu divu miljonu eiro apmērā, kas paredzēts projekta Jaunu asinhronās vilces dzinēju ieviešana ražošanā īstenošanai.
«Projektu īstenošana ļaus uzņēmumam modernizēt un paplašināt produktu klāstu, līdz ar to plānojam palielināt apgrozījumu par 31%. Patlaban 95% no saražotās produkcijas tiek eksportēts,» iepriekš norādīja RER valdes priekšsēdētājs Nikolajs Erohovs.
RER noslēdzies Eiropas Savienības fonda līdzfinansēts projekts 2,17 miljonu eiro apmērā un uzņēmums pabeidzis projektu Jaunu asinhronās vilces dzinēju ieviešana ražošanā atbalsta programmā Augstas pievienotās vērtības investīcijas.
Kopējais veiktais investīciju apjoms ir 2,17 miljoni eiro, no kā apstiprinātais Eiropas Reģionālās attīstības fonda (ERAF) līdzfinansējums - 0,98 miljoni eiro.
Investīciju projekta īstenošanas rezultātā ir nodrošināta uzņēmuma esošās darbības modernizācija un paplašināšana, kas ietver jaunu produktu ražošanu.
RER šā gada pirmajā pusgadā strādāja ar 6,59 miljonu eiro apgrozījumu, un tas ir gandrīz trīs reizes mazāks nekā 2014.gada pirmajā pusgadā, teikts RER finanšu pārskatā.
RER šī gada pirmajā pusgadā guva 12 269 eiro peļņu, un tā ir krasi samazinājusies salīdzinājumā ar 2014.gada pirmajā pusgadā gūto 1,003 miljonu eiro peļņu.
Uzņēmuma vadības ziņojumā teikts, ka visu pirmo ceturksni tika veikta realizācijas līgumu pārslēgšana ar pircējiem Krievijā no Krievijas rubļiem uz eiro. Līdz ar to patlaban uzņēmumam vairs nav valūtu svārstību riska.
Vienlaicīgi Krievijas tirgū saglabājas rubļa devalvācijas tendence, kas negatīvi ietekmē RER konkurētspēju sakarā ar cenu noteikšanu eiro valūtā, kā rezultātā RER realizācijas apjomu Krievijas tirgum īpatsvars samazinās.
Līgumu pārslēgšanas laikā piegādes uz Krievijas tirgu tika apturētas un atjaunotas tikai ceturkšņa beigās, ar ko skaidrojams ievērojamais apgrozījuma samazinājums. Turpmāk paredzēts, ka apgrozījums pieaugs un gada beigās sasniegs 20 miljonus eiro.
2015.gada otrajā pusgadā RER plāno ievērojami diversificēt produkcijas realizāciju, samazinot Krievijas tirgus realizācijas apjoma īpatsvaru.
RER koncerna neto apgrozījums 2014.gadā bija 33,76 miljoni eiro, kas ir par 0,75% mazāk nekā gadu iepriekš, teikts RER auditētajā konsolidētajā finanšu pārskatā, kas iesniegts Nasdaq Riga.
Ņemot vērā Krievijas rubļa kursa pret eiro krišanas negatīvo ietekmi, 2014.gadu koncerns beidza ar peļņu pirms nodokļu nomaksas 849 036 eiro apmērā un 652 382 eiro peļņu pēc nodokļu nomaksas.
Uzņēmumam Krona Group pieder 46% RER balsstiesīgo akciju, Mals Company Ltd. - 23% RER balsstiesīgo akciju, komercbankas Baltijskij Bank īpašumā ir 17,4% akciju, bet uzņēmums Imfelant Productions Inc kontrolē 10,05% akciju.