2024. gada 16. un 17. maijā Rīgā notiks Baltijā vērienīgākā zinātņietilpīgo tehnoloģiju nozares konference “Deep Tech Atelier 2024”, kas sestajā tās norises reizē izcels bio un kosmosa tehnoloģijas un inovatoriem būtiskus jautājumiem.
Latvijas Investīciju un attīstības aģentūras (LIAA) organizētajā pasākumā jau trešo reizi iekļauta arī Eiropas Kosmosa aģentūras (EKA) diena, kas izcels uzņēmējdarbības un komercializācijas jautājumus.
Vairāk nekā 1000 dalībnieki divās konferences dienās piedalīsies dažādās starptautisku lektoru prezentācijās, diskusijās, klausīsies jaunuzņēmumu prezentācijas (Start-up Demo), dzirdēs ārvalstu investoru piedāvājumus un apgūs jaunas prasmes praktiskās darbnīcās. Būtiska konferences daļa atvēlēta B2B sesijām, jo jaunu kontaktu veidošana un tīklošanās ir svarīga jaunu sadarbību veidošanai, iesākto projektu attīstībai un ideju apmaiņai. Konferencei īpaši gatavojas arī Latvijas jaunuzņēmumi, kuriem būs pieejamas pitch jeb sevis prezentēšanas sesijas un virtuālais Expo.
Pasākumu atklās valsts augstākās amatpersonas – ministru prezidente Evika Siliņa, Ekonomikas ministrijas parlamentārais sekretārs Jurģis Miezainis, dalībniekus sveiks LIAA Direktora pienākumu izpildītāja Iveta Strupkāja. Lektori pārstāvēs ne tikai Latviju, bet arī tādas valstis kā Lielbritānija, Šveice, Vācija, Luksemburga, Francija, Somija, Japāna, ASV u.c.
“Esam gandarīti, ka jau sesto reizi Baltijā vērienīgākajā zinātņietilpīgo tehnoloģiju nozares konferencē aicinām sabiedrību, zinātniekus un uzņēmējus ne tikai no Latvijas, bet arī ārvalstīm, pievērsties inovatīvu risinājumu izstrādei RIS3* jomās Latvijā. Tādējādi kopīgiem spēkiem mēs veidojam Latviju kā starptautiski zināmu vietu, kur tiek izstrādātas zinātniskās tehnoloģijas, pastāv un attīstās zinātniskos pētījumos balstīti jaunuzņēmumi, veicinām zinātnisko atklājumu komercializāciju un ilgtspējīgu uzņēmumu rašanos. Pašreiz ir ļoti svarīgi Latvijā palielināt inovāciju kapacitāti, veidot inovācijas sistēmu, lai tehnoloģiskais progress tautsaimniecībā būtu vēl jaudīgāks. Konference sevi piesaka ar divām aktuālām tēmām – biotehnoloģijas un kosmosa tehnoloģijas, kas aizvien vairāk ieinteresē arī Latvijas gudrākos un uzņēmīgākos prātus, kā arī pakāpeniski gūst lielāku uzticību investoru vidū! Jau tuvākajos gados mēs piedzīvosim, ka Latvija šajās jomās sniegs jaunas inovācijas, gudra finanšu resursu piesaiste veicinās to realizāciju Latvijā un pasaulē,” saka Laura Štrovalde, LIAA Direktora vietniece investīciju un enerģētikas jautājumos.
Baltijā vērienīgākā zinātņietilpīgo tehnoloģiju nozares konference “Deep Tech Atelier 2024” pulcēs visus ekosistēmas dalībniekus: pētniecības organizācijas, industrijas ekspertus, zinātniskos jaunuzņēmumus, valsts pārvaldes pārstāvjus, tehnoloģiju interesentus u.c. Plašāka informācija un pieteikšanās pasākumam (bez maksas) vietnē https://deeptechatelier.com
Pasākumā katrs atradīs sev interesējošu tēmu. Dalībniekiem paredzētā programma ietver konferences norisi uz trīs skatuvēm:
Deep Tech skatuves, kas veltīta finansējuma un industrijas politikas jautājumiem, atbalsta instrumentiem, labās prakses piemēriem, kā arī start-up pitch un reverse jeb investoru pitch;
BioCosmic skatuves, uz kuras 16. maijā tiks organizēta Eiropas Kosmosa aģentūras (EKA) Diena (European Space Agency (ESA) Day), kas izcels kosmosa tehnoloģijām veltītu saturu, un 17. maijā pievērsīsies progresīvām biotehnoloģijām;
Growth skatuves, kas 16. maijā paredzēta Norvēģijas finanšu instrumenta veiksmes stāstiem un sniegtajām atbalsta iespējām, savukārt 17. maijā Labs of Latvia aktualizēs zinātnes komunikācijas jautājumus.
Tāpat notiks arī dažādi pavadošie pasākumi jeb side-events.
“Deep Tech Atelier 2024” notiks šī gada 16.-17. maijā, konferenču centrā “Fantadroms”, Gustava Zemgala gatvē 76, Rīgā (darba valoda angļu).
Pasākuma finansējums tiek piešķirts no ERAF projektiem "MVU inovatīvas uzņēmējdarbības attīstība" un "Atbalsts tehnoloģiju pārneses sistēmas pilnveidošanai", Norvēģijas finanšu instrumenta 2014.-2021. gada perioda programmas "Uzņēmējdarbības attīstība, inovācijas un mazie un vidējie uzņēmumi" un valsts budžeta programmas 28.00.00 Ārējās ekonomiskās politikas Valsts tēla īstenošanai paredzētajiem līdzekļiem.
Jau ziņots, ka pērn kopā konferencē piedalījās vairāk nekā 1400 dalībnieki no 54 valstīm, tostarp no Latvijas, Igaunijas, Lietuvas, Somijas, Zviedrijas, Vācijas, ASV, Čehijas, Francijas un citām valstīm.
*Latvijas Viedās specializācijas stratēģija (Research and Innovation Strategy for Smart Specialization - RIS3) ir tautsaimniecības transformācijas stratēģija uz augstāku pievienoto vērtību, produktivitāti un efektīvāku resursu izmantošanu. Tautsaimniecības transformācijas stratēģija ir cieši saistīta ar ekonomikas pašreizējo attīstības līmeni un konkurētspējas priekšrocībām (esošajām un potenciālajām).