Rīgas domes Mājokļu un vides komiteja šodien uzklausīja Mājokļu un vides departamenta sagatavoto analīzi par plūdu riskiem. Pēc departamenta Vides pārvaldes priekšnieka Askolda Kļaviņa teiktā, Rīgā lielāka ietekme ir jūras un vēja radītiem plūdiem, nevis pavasara paliem, kas lielākoties ir lokāla rakstura.
Rīgas domes Pilsētas attīstības departaments projekta LIFE + ietvaros, piesaistot Eiropas Savienības finansējumu, patlaban īsteno projektu «Rīga pret plūdiem», kur tiek modelēta un prognozēta iespējamo plūdu radītā ietekme; jūras un upju krastu erozija un izstrādāti pasākumi plūdi risku samazināšanai.
Savukārt Mājokļu un vides departaments ir apzinājis tās vietas, kur dažādās ūdenstilpēs ir aizsērējumi, kas var veicināt plūdu rašanos. Departaments ir sagatavojis un apstiprinājis Rīgas būvvaldē vairākus tehniskos projektus par to, kuras upītes un novadgrāvju sistēmas vajadzētu tīrīt vai atjaunot, taču finansējums šiem projektiem vēl nav piešķirts.
Šogad ir plānota grāvju un caurteku tīrīšana gar Ciema un Gaviezes ielām līdz K. Ulmaņa gatvei, gar Beberbeķu un Purmsātu ielām un no Zolitūdes ielas līdz Rīgas – Jūrmalas dzelzceļam. Tiks likvidētas avārijas situācijas, novadot sniega kušanas notekūdeņus no Kleistu izgāztuves gar Kleistu ielu un iztīrot aizsērējušo grāvi Jaunciema gatvē rajonā starp Kalmju ielu un Ķīšezeru.
Mājokļu un vides komitejas uzdevumā speciāli izveidotā darba grupa gatavo Rīgas domes saistošo noteikumu projektu par meliorācijas sistēmu ekspluatāciju un uzturēšanu Rīgā. Šajos noteikumos būs stingrāk un precīzāk noteikta teritoriju īpašnieku un valdītāju atbildība par meliorācijas sistēmu apsaimniekošanu.