Valsts kontroliere Inguna Sudraba masu medijiem paudusi viedokli, ka ceturtdien Saeimas deputātiem nācies balsot par pilnvarojumu valdībai vienoties ar aizdevējiem, neiepazīstoties ar vienošanās nosacījumiem.
Pēc finanšu ministra Einara Repšes domām, I.Sudrabas teiktais esot «neizprotams un mulsinošs». Viņš norāda, ka valdības ziņojumā parlamentam tikuši izklāstīti pasākumi un uzdevumi, kas jāveic saskaņā valdības sagatavotajiem dokumentiem starptautiskajiem aizdevējiem. Šī informācija bijusi publiski pieejama un medijos apspriesta.
Db jau rakstīja, ka Valdības pozīcija paredz, ka Latvijai 2012. gadā jāsasniedz Māstrihtas kritēriji un 2014. gadā jāuzsāk eiro ieviešana. Ziņojums ietver pasākumus, kas jāpaveic, lai sasniegtu šo mērķi.
Līdz šī gada marta beigām amatu katalogā tiks iekļauti pašvaldību darbinieki, lai šo personu atalgojums nepārsniegtu valsts pārvaldes atalgojumu. Šis pats termiņš noteikts lemšanai par to, kā ieviest Valsts kontroles ieteikumus par 2008. gada valsts un pašvaldību budžetu izpildes izvērtēšanu. Savukārt nākamā gada budžetu E.Repše apņēmies sākt gatavot šī gada pirmajā pusē.
Līdz šī gada vidum tiek solīts «politikas dokuments par ilgtermiņa nodokļu reformu, ņemot vērā nepieciešamo fiskālo konsolidāciju un ietekmi uz Latvijas tautsaimniecības konkurētspēju». Līdz šī gada jūnija beigām plānots sagatavot izmaiņas pensiju sistēmā, kas ieviešamas ar 2011. gadu, «ar mērķi nodrošināt pensiju sistēmas trīs pīlāru ilgtspēju un piemērotību nākotnē». Papildus šīm izmaiņām tiks pārskatīta arī sociālās apdrošināšanas pabalstu sistēma un izmaiņas tiks ieviestas pēc 2012. gada.
E.Repše norāda, ka tuvāko divu mēnešu laikā tiks ieviesta «sankciju procedūra par valsts līdzekļu ļaunprātīgu izmantošanu individuālām vajadzībām». Jāpiebilst, ka atbilstošus likuma grozījumus šodien Saeima skatīs otrajā lasījumā.
Līdz šī gada beigām plānots sagatavot jaunu Fiskālās atbildības likumu, kas paredzēs budžeta grozījumu ierobežojumus, pilnveidos budžeta ieviešanu. Bet līdz rudenim tiks pārskatītas valsts iestāžu funkcijas un lemts, no kurām iespējams atteikties vai nodot ārpakalpojumu sniedzējiem.
Attiecībā pret valsts kontrolē esošo Parex Banku, finanšu ministrs ziņo, ka līdz šī gada marta beigām ir jābūt izstrādātam tās restrukturizācijas plānam «kvantitatīvos rādītājos».
Plāns paredz arī dažādus pasākumus publisko iepirkumu efektivitātes paaugstināšanai, ēnu ekonomikas ierobežošanai.
Tiek solīts, ka līdz šī marta beigām darbu uzsāks programma mazo un mikro uzņēmumu atbalstam, kā arī noteikti uzdevumi Eiropas fondu līdzekļu pilnīgākai apgūšanai.
Turpmākajos mēnešos tiks pētītas iespējas restrukturizēt arī valsts un pašvaldību uzņēmumus un to meitasuzņēmumus.