Tā kā ir pieauguši nesamazināmie budžeta izdevumi, valsts budžets, visticamāk, būs jāmazina vēlreiz, to Finanšu ministrs Einars Repše atzina Tautsaimniecības, agrārās, vides un reģionālās politikas komisijas sēdē.
«Lai sasniegtu 7 % budžeta deficītu, par ko mēs esam vienojušies ar starptautiskajiem aizdevējiem, budžeta izdevumi bija jāsamazina par 218 miljoniem latu. Tā kā valsts parāda atmaksa ir sadārdzinājusies par 75 miljoniem latu, 25 miljoni latu tika novirzīti ES struktūrfondu apguvei, par 57 miljoniem latu ir paredzēts sociālā budžeta pieaugums, tas ir saistīts ar pabalstu izmaksu, plus 10 miljoni citām nepieciešamībām, tad reālais budžeta izdevumu samazinājums ir 113 miljoni latu. Tas ir 2.2 % no budžeta izdevumu samazinājuma. Tas ir nepietiekami. Līdz ar to, pēc SVF viedokļa uzklausīšanas būs jālemj par papildus izdevumu samazināšanu un ieņēmumu palielinājumiem,» tā E. Repše.
Runājot par plānotajiem samazinājumiem, E. Repše pieļāva, ka šī gada 2. pusgadā atalgojums valsts pārvaldē būs jāmazina vēl 20 %, kā arī to, ka pašvaldību budžeta deficīts šogad visticamāk būs vismaz 1 % no IKP.
Viņš noraidīja ekspremjera Ivara Godmaņa bažas, ka līdz starptautiskā aizdevuma saņemšanai valsts kasē šī gada jūlijā varētu vairs nepietikt naudas. «Tālākā situācijas attīstība būs atkarīga no jūnijā pieņemtajiem budžeta grozījumiem un tālākās finanšu politikas. Bankas pašlaik aizdod pārāk konservatīvi arī valdībai. Tas apdraud ES līdzekļu apguvi, jo bankas nereti nekreditē uzņēmumus pat pēc valdības garantiju saņemšanas, » teica E. Repše.