Arī regulatorā strādājošiem varētu atcelt algu griestus, piemērojot tādu pašu statusu kā Latvijas Bankai un FKTK.
To paredz pašlaik Saeimā skatītie grozījumi likumā par sabiedrisko pakalpojumu regulatoriem. Papildu tam iecerēts, ka sabiedrisko pakalpojumu regulators (SPRK) turpmāk vairs nebūs Ekonomikas ministrijas pakļautībā, bet būs pilnībā neatkarīga institūcija, kā to paredz Eiropas Savienības direktīva. Regulators prasa arī pilnīgu neatkarību sava budžeta noteikšanā, kas nozīmē, ka uz šajā institūcijā strādājošajiem vairs neattieksies valsts pārvaldē noteiktie atalgojuma griesti un šī iestāde nākotnē varēs baudīt tikpat priviliģētu statusu kā Latvijas Banka un Finanšu kapitāla un tirgus komisija.
«Atcelt atalgojuma ierobežojumus regulatorā ir ļoti svarīgi. Ja tur strādās labi atalgoti cilvēki, tad tur neies cauri politiskās spēlītes, pat ja oligarhi saliks pilnu padomi ar saviem cilvēkiem,» Saeimas Tautsaimniecības komisijas sēdē sacīja SPRK padomes loceklis Ivars Zariņš, kurš pienākumus SPRK pildīs vēl tikai mēnesi, kad beigsies viņu pilnvaru termiņš.
Viņš jau iepriekš vairākkārt uzsvēris, ka pie samazinātā atalgojuma ir ļoti grūti paturēt darbā labākos regulatora speciālistus, ko nereti mēģina pārpirkt SPRK regulējamie uzņēmumi. I. Zariņš arī norādījis, ka ir nepamatoti uz SPRK attiecināt tādus pašus atalgojuma principus kā iestādēm, kas dzīvo no valsts budžeta līdzekļiem, jo regulatora budžetu veido tā regulēto uzņēmumu maksājumi. Papildu tam regulators vēlas tiesības, izdot ārējos normatīvos aktus, ko līdz šim varēja izdot tikai Saeima un Ministru kabinets, turklāt uzskata, ka regulatora priekšlikumu Ministru kabinetā būtu jāiesniedz ar paša Ministru prezidenta starpniecību. Par šo priekšlikumu iedzīvināšanu likumā ministrijas vēl šaubās, bet Finanšu ministrija nedēļas laikā sagatavos savu atzinumu, vai regulatoram tiešām pilnībā pašam var uzticēt sava budžeta noteikšanu.