Lai Latvijas informāciju tehnoloģiju uzņēmumi spētu atrast vietu nozares Mekā - Silīcija ielejā -, jāizmanto visas iespējas un jebkura palīdzība, īpaši tā, ko spēj dot tautieši, kas tur jau strādā.
Amerikāņiem uz kartes tāda vieta kā Latvija neeksistē, bet, iepazīstot mūsu uzņēmējus un profesionāļus, viņi ir pārsteigti par latviešu spēju pielāgoties un lojalitāti, kas neesot raksturīga, piemēram, indiešiem, kuri pašlaik darbojas daudzviet Silīcija ielejā. Par to ir pārliecināts Edgars Kalns, Stenforda pētniecības institūta (SRI) datorzinātnieks, kurš strādā tieši ar biznesam svarīgiem jautājumiem un tuvāko mēnešu laikā savai komandai meklēs arī darbiniekus no Latvijas, kuri turpmāk strādās pie tehnoloģisko risinājumu izstrādes pasaules lielākajiem uzņēmumiem, vēsta biznesa žurnāls LD.
Tāpat institūts ir ieinteresēts jaunu sākuzņēmumu (startup) izgudrojumu izpētē un realizēšanā.
«Latvieši veiksmīgi iesaistās un meklē risinājumus biznesa problēmām, ir lojāli un pielāgojas turienes ritmam, piemēram, ir gatavi strādāt, kad šeit ir nakts, bet tur - diena,» par plusiem stāsta E. Kalns.
Viņaprāt, galvenais ir saprast, kuras idejas tiešām ir inovācijas un kuras - tikai izgudrojumi, kam vēl nav izdomāts lietojums, tas, kā no tām gūt praktisku labumu.
«Ar laiku ir apstiprinājies apgalvojums, ka daudz efektīvāks veids, kā attīstīt ambiciozus un apjomīgus projektus globālā tirgū, ir savstarpēji sadarboties, kas vēsturiski Latvijas uzņēmējiem ir bijis liels šķērslis, katram mēģinot savu projektu attīstīt individuāli, nedaloties ar pieredzi, problēmām, panākumiem un resursiem,» stāsta Latvijas un Amerikas Biznesa asociācijas Kalifornijā (LABACA) valdes loceklis Rihards Gailums.
Pašlaik notiekot aktīvs darbs pie LABACA informācijas tehnoloģiju inkubācijas un paātrināšanas platformas izveides, tostarp nodrošinot riska kapitāla investīciju pieejamību daudzsološo inovatīvo Latvijas IT nozares uzņēmumu un projektu realizācijai, viņš informē. «Šajā gadījumā uzņēmēji varētu sagaidīt reālu pieredzējušu ekspertu palīdzību projektu attīstībā, telpas Rīgā un Silīcija ielejā un finansējumu, kas palīdzētu projektam pārvarēt barjeras iekļūšanai globālā tirgū un apritē,» skaidrojis eksperts.
Visu rakstu lasiet jaunākajā biznesa žurnālā LD.