IKTE nozare izsaka vienotu atbalstu Īpašu uzdevumu ministra elektroniskās pārvaldes lietās sekretariātam
Latvijas Informāciju un komunikāciju tehnoloģiju un elektronikas (IKTE) nozares asociācijas un sabiedriskās organizācijas, kas pārstāv vairāk kā 200 nozares vadošos uzņēmumus, pieņēmušas lēmumu atbalstīt Īpašu uzdevumu ministra elektroniskās pārvaldes lietās sekretariāta saglabāšanu, samazinot 2009. gada budžeta izdevumus.
Pēdējā laikā masu medijos vairakkārt ir izskanējuši ministru un politiķu izteikumi par īpašu uzdevumu ministru sekretariātu, tajā skaitā Īpašu uzdevumu ministra elektroniskās pārvaldes lietās sekretariāta (ĪUMEPLS), likvidāciju no 2009. gada, lai samazinātu valsts budžeta izdevumus.
Kā norāda IKTE, likvidējot Īpašu uzdevumu ministra elektroniskās pārvaldes lietās sekretariātu no 2009. gada, Latvija var zaudēt vairāk nekā iegūt, jo viena īpašu uzdevumu ministra sekretariāta gada budžets sasniedz aptuveni 1.9 milj. LVL. ĪUMEPLS likvidēšana nopietni apdraudēs ERAF un citu ES struktūrfondu apguvi valstī, radot daudz lielākus zaudējumus nekā valsts budžeta ietaupījumu.
Neraugoties uz reālām grūtībām valsts budžetā, ir jādomā par valsts attīstības perspektīvu. Tāpēc Latvijas IKT nozares asociācijas un sabiedriskās organizācijas uzskata, ka samazinot vai likvidējot ministrijas un/vai īpašo uzdevumu ministru sekretariātus nepieciešams vadīties no šo institūciju veikto funkciju lietderības, uzskata IKTE pārstāvji.
Latvijas IKT nozares asociācijas un sabiedriskās organizācijas viennozīmīgi uzskata, ka Īpašu uzdevumu ministra elektroniskās pārvaldes lietās sekretariāts Latvijā ir nepieciešams un tā likvidācija nav ekonomiski izdevīga.
Vienas no ĪUMEPLS prioritātēm un funkcijām šobrīd ir:
• Pārraudzīt informācijas sistēmu un e-pakalpojumu ieviešanu, kam kopumā atvēlēti 116.4 milj. LVL no ERAF fonda. Šis finansējums ļaus valstī attīstīt gan e-pārvaldi, lai iedzīvotāji varētu saņemt kvalitatīvus e-pakalpojumus, gan arī citu programmu (e-veselība, e-iekļaušana u.c.) attīstību;
• Turpināt darbu, lai Latvijā sekmīgi tiktu ieviesti un attīstīti tie 20 e-pamatpakalpojumi, kuri kā prioritāri definēti Eiropas Savienībā ar mērķi attīstīt informācijas sabiedrību vienotā Eiropā;
• Modernizēt valsts pārvaldi un veidot vienotu valsts informācijas sistēmu drošības politiku.