Apgalvojot, ka viņam nemaz neesot nekādas īstas ietekmes finanšu konsultāciju uzņēmumā Prudentia Advisers, kura pakalpojumi nacionālajai aviokompānijai airBaltic izmaksājuši jau vairāk nekā pusmiljonu latu, investīciju baņķieris Ģirts Rungainis nav bijis patiess, - kā rāda pašas Prudentia dati, tieši viņš ir faktiskais uzņēmuma saimnieks un viens no diviem tā lielākajiem akcionāriem.
Portāls Pietiek.com raksta, ka akciju sabiedrības Latvijā joprojām ir sava veida ofšorkompānijas - neraugoties uz daudzu amatpersonu solījumiem situāciju mainīt, akciju sabiedrībām joprojām nav pienākuma publiskot to akcionārus, un akcionāru reģistri, izņemot biržas uzņēmumus, joprojām glabājas tikai pašās akciju sabiedrībās. Līdz ar to Lursoft dati gan rāda to, ka SIA Prudentia Advisers simtprocentīgi pieder akciju sabiedrībai ieguldījumu brokeru sabiedrībai Prudentia, bet ne to, kas ir šīs mātes kompānijas akcionāri.
Taču Prudentia 2011. gada auditētais pārskats vieš skaidrību arī šajā jautājumā,proti, no tā izriet, ka Rungainim uzņēmumā pieder 41 500 balsstiesīgo akciju, kam atbilst 40,35% uzņēmuma kapitāla. Līdz ar to Rungainis ir viens no diviem lielākajiem uzņēmuma akcionāriem – kopā ar kompanjonu Jāni Lielcepuri viņiem abiem pieder 80,7% Prudentia akciju. Trešajam lielākajam akcionāram Jurim Eizentālam pieder tikai 17 000 akciju.
Līdz ar to Rungainis un Lielcepure ir faktiskie saimnieki ne tikai airBaltic padomus dodošajā SIA Prudentia Advisers, kas simtprocentīgi pieder Prudentia, bet arī uzņēmumos Modus Consulting (57%), ReVera (100%), Prudentia Energy Market (51%) un Ardente (50%).
Tādējādi Rungainis ir arī viens no diviem lielākajiem labuma guvējiem no lidsabiedrības airBaltic, no kuras līdzekļiem Prudentia Advisers pakalpojumu apmaksa kopš pērnā gada oktobra vidus ik nedēļu veido aptuveni 13 000 latu.
Kā raksta Pietiek.com, Prudentia Advisers līdz šim nav izdevies atrast un airBaltic padomei un valdībai piedāvāt jebkādu reālu risinājumu lidsabiedrības finanšu situācijas stabilizēšanai un investora piesaistei.