Tunisija kā ceļojumu galamērķis pēc teju aprimušajiem nemieriem vēl nepievilina tūristus, un nozares pārstāvji ir satraukti par saspīlējumu Ziemeļāfrikas reģionā tā politiskās nestabilitātes dēļ. Savukārt Turciju šajā situācijā var saukt par ieguvēju, jo uz šo valsti dosies vēl vairāk atpūtnieku no Latvijas. Šobrīd Turcijas trumpis ir tas, ka tā ir iekšpolitiski stabila valsts, bet piedāvāto tūrisma iespēju ziņā – līdzvērtīga. Nemieri Tunisijā, kā prognozē tūroperators Go Adventure, par 30% palielinās iegādāto ceļojumu skaitu uz Turciju, kas jau vairākus gadus ir iecienītākais vasarā silto zemju galamērķis tūristiem no Latvijas.
Pieaugs pieprasījums pēc Turcijas
Ikreiz, kad kādu valsti pāršalc skaļu notikumu vētra, piemēram, politiski protesti, terorisms, iekšēji nemieri vai bīstamas dabas stihijas, tūristi izvēlas doties citur. Spilgts piemērs no pagātnes – Bali. Eksotiska un tūristus ļoti saistoša vieta, taču tās tūrisma nozare, kas pirms tam bija spēcīga, pēc teroristu uzbrukumiem gandrīz apstājās. Notikumi Tunisijā gan nav saistīti ar terorisma aktiem, bet ar iedzīvotāju tiekšanos pēc demokrātijas - tas ir protests pret pastāvošo politisko iekārtu, bezdarbu, informācijas brīvības trūkumu, par ko ļoti daudzi cilvēki pasaulē jūt līdzi Tunisijas iedzīvotājiem. Tomēr negatīvo un brīdinošo informāciju cilvēki neaizmirsīs, tāpēc uz kādu laiku silto zemju un pludmales baudītājiem no Latvijas varētu pieaugt pieprasījums pēc citiem tūrisma galamērķiem, jo īpaši – Turciju, kas atpūtas un piedāvāto iespēju ziņā pārspēj Tunisijas kūrortus, turklāt atrodas tuvāk.
Politiskā stabilitāte ir svarīgs tūrisma priekšnosacījums
Tunisija ir populārs Latvijas tūristu galamērķis vasarā, pateicoties tās skaistajām pludmalēm, siltajam klimatam un tam, ka tā atrodas salīdzinoši tuvu, līdz ar to, ceļojums uz Tunisiju izmaksā krietni lētāk, nekā uz Indiju vai Taizemi. Diemžēl, esošā situācija Tunisijā uz ilgāku laiku varētu likt tūristiem būt piesardzīgiem par šī galamērķa izvēli, jo nemieru laikā tā kļuva par bīstamu uzturēšanās vietu. Vairākas tūroperatoru kompānijas evakuēja savus tūristus, un Tunisā nemieru laikā gāja bojā gandrīz 80 cilvēku. Katru dienu mediju telpa bija piepildīta ar jaunām ziņām: haoss galvaspilsētas ielās, aviokompānijas atceļ reisus, ierobežotas pilsoņu pulcēšanās brīvības, tūristiem iesaka uzturēties iekštelpās, un citas.
Pastāv risks, ka līdzīga situācija, kāda izveidojās Tunisijā, var uzliesmot arī citās tās kaimiņvalstīs, tādēļ tūrisma nozares attīstība šajā reģionā tiešā veidā ir atkarīga no politiskās stabilitātes. Šobrīd šī reģiona valstu vadītāji un tūrisma nozares pārstāvji dara visu iespējamo, lai situāciju stabilizētu un lai notikumi Tunisijā neatstātu individuālu ietekmi uz katras valsts tūrisma nozari. Tā kā tūrisms ir viens no galvenajiem iztikas avotiem daudziem vietējiem iedzīvotājiem, tuvojoties karstākajai sezonai, tūrisma attīstība Āfrikas ziemeļu reģionā ir kritisks jautājums.