Doktors Pastardiena jeb ASV ekonomists Nuriels Raubini paliek uzticīgs savam pērnajam pravietojumam, ka īstās globālās ekonomiskās ziepes mums vēl priekšā – tās būšot 2013. gadā.
Pirms gada Db.lv jau atspoguļoja globālās ekonomikas un finanšu analīzes kompānijas Roubini Global Economics šefa kārtējo drūmo pareģojumu. Gada laikā viņa nostādnes palikušas nemainīgas; mainījušies ir tikai daži fakti, kas, šķiet, apstiprina ekonomikas kataklizmas tuvošanos.
Aģentūrai Bloomberg Raubini pauž, ka ES nesenais samits bijusi izgāšanās un, ja vien eirozonas valstu parādi netiks kopīgoti, ECB šo parādu nemonetizēs un EFSF/ESM glābšanas mehānismi netiks četrkāršoti, tad Itālijas un Spānijas parādzīmju ienesīgums celsies no dienas uz dienu, un krīze būs «ne pēc pusgada, bet divām nedēļām».
Eiropas kritiķis, kam pēc vārda kabatā nav jāmeklē, runājot par Libor likmes skandālu, arī saka, ka «baņķieri ir tikpat rijīgi kā pēdējos 1000 gadus», sakot: «Ja dažus tiešām ietupinās, tas varbūt kādam dos mācību – vai kādu uz ielas pakārs.»
Atšķirībā no globālās krīzes sākuma, Raubini saka, valdītāju arsenālā cīņai pret krīzi paliek arī aizvien mazāk «politisko ložu», kā arī uz beigām iet politisko risinājumu «baltie zaķīši», ko valstu un ekonomiku vadītājiem vilkt laukā no saviem cilindriem. Tas esošo situāciju padara smagāku nekā līdz šim.