«Parex bankas rīcība, tiesai iesniedzot dokumentus pēdējā brīdī, acīmredzot, domāta procesa novilcināšanai, kas man personīgi nav saprotama un rada papildus apgrūtinājumu tiesu sistēmai,» norāda uzņēmēja Ieva Plaude-Rēlingere. Viņa arī piebilst, ka kopš iepriekšējās tiesas šā gada 11.maijā ir pagājuši vairāk nekā trīs mēneši.
Jāatgādina, ka vakar Rīgas pilsētas Vidzemes priekšpilsētas tiesa neizskatīja atkārtoti iesniegto I.Plaudes-Rēlingeres maksātnespējas pieteikumu, jo Parex banka 23.augustā maksātnespējas administratorei Santai Strodei nosūtījusi jaunu iesniegumu ar pievienotiem 17 dokumentiem.
I.Plaude-Rēlingere lūdza tiesu atlikt maksātnespējas procesa lietas izskatīšanu, lai varētu iepazīties ar minētajiem dokumentiem. Līdz ar to nākamā tiesas sēde notiks 18.oktobrī.
Izplatītajā paziņojumā arī norādīts, ka dokumentos banka cenšoties pamatot savu iepriekšējo interpretāciju par I.Plaudes-Rēlingeres uzņēmējdarbību pēdējo triju gadu laikā.
DB jau rakstīja, ka Augstākās tiesas Senāts šā gada maijā atcēla iepriekšējo Rīgas pilsētas Vidzemes priekšpilsētas tiesas spriedumu, ar kuru I. Plaude-Rēlingere tika atzīta par maksātnespējīgu.
Senāts pēc Ģenerālprokuratūras protesta šo tiesas spriedumu atcēla un jautājumu nodeva jaunai izskatīšanai. Jāatgādina, ka Ģenerālprokuroratūra šā gada 25.februārī iesniedza protestu par I.Plaudes-Rēlingeres maksātnespēju. Ar lūgumu iesniegt protestu par viņas atzīšanu par maksātnespējīgu Ģenerālprokuratūrā vērsās a/s Parex banka.
I.Plaude-Rēlingere par maksātnespējīgu atzīta no 2010.gada 29.oktobra, un tiesas spriedums nebija pārsūdzams. Viņa iepriekš kā galveno privātās maksātnespējas iemeslu minēja kļūdaini novērtētos biznesa riskus 2008.gada rudenī un toreizējo neuzticību Skandināvijas valstu bankām. 2008.gada 27.novembrī no SEB bankas uz jau tajā brīdī valsts pārņemto Parex banku tika pārskaitīti pieci miljoni eiro (3,5 milj. Ls), kas automātiski tika iesaldēti.
Uzņēmēja arī vērsa uzmanību uz to, ka Parex bankas rīcība bija galvenais privātās maksātnespējas cēlonis, jo banka centās apsteigt citus kreditorus, un vienīgā iespēja bija sākt maksātnespējas procesu, lai nodrošinātu taisnīgu attieksmi pret visām saistībām, ko bija uzņēmusies uzņēmēja.