Rīgas pilsētas Vidzemes priekšpilsētas tiesa otro reiz apmierināja uzņēmējas Kolonnas grupas dibinātājas Ievas Plaudes Rēlingeres pieteikumu par fiziskas personas maksātnespējas atzīšanu.
Parex banka, kas gan spriedumu vēl nav saņēmusi, izskaa nožēlu, ka tiesa atkārtoti nav ņēmusi vērā bankas iesniegtos pierādījumus par I. Rēlingeres-Plaudes iespējami prettiesiskām darbībām saistībā ar aktīvu nobēdzināšanu, tajā skaitā par darbībām, kas veiktas pēc 2010. gada 7. decembra tiesas sprieduma pasludināšanas. Parex banka norāda, ka vairākkārtīgi norādījusi uz I. Plaudes – Rēlingeres veiktajiem darījumiem nolūkā izvairīties no savu saistību izpildes, kā arī to radīto būtisko kreditoru aizskārumu. Tāpat Parex banka ir norādījusi, ka Plaude- Rēlingere maksātnespējas lietā sniegusi nepilnīgu, tātad nepatiesu informāciju par viņai piederošo mantu.
Jāatgādina, ka Augstākās tiesas (AT) Senāts maijā atcēla iepriekšējo Rīgas pilsētas Vidzemes priekšpilsētas tiesas 2010.gada decembra spriedumu, ar kuru I. Plaude-Rēlingere tika atzīta par maksātnespējīgu.
Senāts pēc Ģenerālprokuratūras protesta šo tiesas spriedumu atcēla un jautājumu nodeva jaunai izskatīšanai. DB jau rakstīja, ka Ģenerālprokuroratūra šā gada 25.februārī iesniedza protestu par I.Plaudes-Rēlingeres maksātnespēju. Ar lūgumu iesniegt protestu par viņas atzīšanu par maksātnespējīgu Ģenerālprokuratūrā vērsās a/s Parex banka.
Kā iepriekš skaidroja Parex pārstāve Marita Ozoliņa-Tumanovska, banka tiesas lēmumu, atzīstot I.Plaudi-Rēlingeri par maksātnespējīgu, uzskata par nepamatotu un norāda, ka lietas izskatīšanā pieļauti būtiski procesuālo un materiālo tiesību normu pārkāpumi.
I.Plaude-Rēlingere par maksātnespējīgu atzīta no 2010.gada 29.oktobra, un tiesas spriedums nebija pārsūdzams. Viņa iepriekš kā galveno privātās maksātnespējas iemeslu minēja kļūdaini novērtētos biznesa riskus 2008.gada rudenī un toreizējo neuzticību Skandināvijas valstu bankām. 2008.gada 27.novembrī no SEB bankas uz jau tajā brīdī valsts pārņemtoParex banku tika pārskaitīti pieci miljoni eiro (3,5 milj. Ls), kas automātiski tika iesaldēti.
Uzņēmēja arī vērsa uzmanību uz to, ka Parex bankas rīcība bija galvenais privātās maksātnespējas cēlonis, jo banka centās apsteigt citus kreditorus, un vienīgā iespēja bija sākt maksātnespējas procesu, lai nodrošinātu taisnīgu attieksmi pret visām saistībām, ko bija uzņēmusies uzņēmēja.