Mantojuma atstājējam testaments būs jāsagatavo rakstiski, pašrocīgi visu testamentu uzrakstot un parakstot. To paredz Tieslietu ministrijas izstrādātais likumprojekts «Grozījumi Civillikumā», ar ko plānots uzlabot un modernizēt mantojuma tiesības.
Tāpat grozījumi paredz atteikties no priviliģētajiem testamentiem, mutiskajiem testamentiem un lieciniekiem publiska testamenta sagatavošanā. Pašlaik Civillikumā ietvertā prasība pēc obligātas liecinieku klātbūtnes publiska testamenta sagatavošanā vispārējos gadījumos ir lieka un testamenta sastādīšanai šī prasība ir apgrūtinoša, norāda ministrija.
Savukārt Notariāta likumā tiek noteikts regulējums tiem, kas nespēj vai neprot parakstīties, proti, persona uzdod to savā vietā izdarīt citai personai, ko ar savu parakstu apliecina šī persona un zvērināts notārs.
Savukārt mantojuma aizgādnības nodibināšanas funkcija tiek nodota zvērinātiem notāriem. Pašreiz tas ir tiesas kompetencē, tomēr tas ir laikietilpīgs un sarežģīts process, kas nenodrošinot mantojuma aizgādnības nodibināšanas galveno funkciju – operatīvu rīcību.
Tāpat ar šiem grozījumiem paredzēts risināt jautājumu par laulātā daļas izdali kopmantas gadījumā. Grozījumi paredz, ka mantojumā ietilpstošās kopmantas, kas nav reģistrēta kā laulāto kopmanta, sadale notiek prasības kārtībā.
Tāpat izmaiņas paplašina mantinieku uzskaitījumu, to tieši attiecinot arī uz pusbrāļiem, pusmāsām vai to bērniem, ka arī tiek veikti terminoloģiskā rakstura grozījumi, tai skaitā, paredzēt grozīt jēdzienu «neatraidāmais mantinieks» uz «neatņēmās daļas tiesīgo». Minētie likumprojekta grozījumi vēl jāpieņem Saeimā.