Gados vecākiem cilvēkiem, kas lieto aspirīnu katru dienu, ir divreiz lielāka iespēja slimot ar nopietnām acu slimībām, kuras var izraisīt aklumu, nekā cilvēkiem, kas nelieto šo medikamentu, atsaucoties uz Eiropā veiktu pētījumu, vēsta Reuters.
Nīderlandes Neirozinātnes un Akadēmiskā medicīnas centra veiktajā pētījumā tika ievākta informācija par vairāk nekā 4,7 tūkstošiem cilvēku, kas bija vecāki par 65 gadiem. No tiem 839 lietoja aspirīnu katru dienu, bet 36 cilvēkiem to vidū bija progresējusi slimība, kas tiek saukta par mitro makulas deģenerāciju.
Makulas deģenerācija ir galvenais vājas redzes iemesls gados vecākiem cilvēkiem. 90% gadījumu slimībai attīstās sausā forma, bet atlikušajos 10% gadījumos – mitrā forma, kas ir daudz smagāka. Šai saslimšanas formai ir raksturīga jaunveidotu asinsvadu ieaugšana zem acs tīklenes, kas izraisa saasiņojumus un rada aklu plankumu tieši redzes lauka centrā.
Lai gan pētījumā nav atklāti tieši pierādījumi tam, ka apsirīns izraisa minētās slimības attīstīšanos, tomēr tas varētu liecināt, ka aspirīns var saasināt mitro makulas deģenerāciju, raksta Reuters.
Tomēr pētnieki norāda, ka cilvēkiem, kuri lieto aspirīnu, lai novērstu sirds un asinsvadu slimības nevajadzētu pārtraukt to darīt, jo ieguvumi no aspirīna lietošanas atsver riskus, kas saistīti ar redzes pasliktināšanos.
«Vesela acs, kurai ir visas vizuālās iespējas, nav vajadzīga mirušam ķermenim,» norāda zinātnieki.