Spēcīgas zemestrīces, cunami un plūdi 2011. gadā radījuši visvairāk izmaksu pasaules vēsturē, ja ņem vērā dabas katastrofu nodarīto kaitējumu, atsaucoties uz Vācijas apdrošināšanas ekspertu teikto, vēsta thelocal.de.
Kopumā aizvadītajā gadā dabas katastrofas radījušas 380 miljardu ASV dolāru zaudējumus, kas ir par 150 miljardiem ASV dolāru lielāki nekā 2005. gadā, kad tika uzstādīts iepriekšējais «nelaimju izmaksu rekords».
Aizvadītajā gadā radītie zaudējumi naudiskā izteiksmē nav salīdzināmi ar dabas katastrofās bojā gājušo cilvēku skaitu. 2011. gadā zemestrīcēs, cunami, plūdos un citās dabas katastrofās gājuši bojā vairāk nekā 27 tūkstoši cilvēku.
Divas trešdaļas no kopējā mirušo skaita veido gada sākumā notikušajās zemestrīcēs Japānā un Jaunzēlandē paņemtās cilvēku dzīvības.
«Par laimi tik daudzas viena pēc otras sekojošas dabas katastrofas pasaulē ir retums,» norādīja pētījuma veicēja Munich Re valdes loceklis Torstens Jevoreks.
«Tas, ko pieredzējām 2011. gadā notiek vien vienu reizi tūkstotī gadu vai pat reizi vēl ilgākā laika posmā,» viņš stāstīja.
Visvairāk posta pērn radīja martā notikusī zemestrīce un tai sekojošais cunami 370 kilometru attālumā no Tokijas. Zemestrīce, kuras spēkas mērāms 9.0 punktos pēc Rihtera skalas, radīja 210 miljardu ASV dolāru lielus zaudējumus un paņēma vairāk nekā 16 tūkstošu cilvēku dzīvības.
Iepriekš spēcīgas zemestrīces notika Jaunzēlandē, iznīcinot daudzas reģiona vecākas dzīvojamās mājas, no kurām daudzas nav atjaunotas vēl līdz šim brīdim.
«Lai gan pēc pērnā gada notikumiem jums būs grūti ticēt tam, ko teikšu, tomēr zemestrīču iespējamība nākotnē nav palielinājusies,» norāda Munich Re Ģeorisku pētiecības nodaļas vadītājs profesors Peters Hoppe.
2011. gadā notika arī 50 gadu postošākie plūdi Taizemē. Plūdi paņēma 800 cilvēku dzīvības, bet zaudējumi aplēsti vairāku desmitu miljardu ASV dolāru apmērā.
Savukārt ASV pērn notika vairākas vētras, kas kopumā radīja 46 miljardu ASV dolāru zaudējumus.