Pusgada laikā likvidējamās Latvijas Krājbankas administrators un tā palīgs atlīdzībā saņēmuši kopumā 1,529 miljonus latu.
Administratora publicētie darības pārskati liecina, ka no 2011. gada 24. decembra līdz 2011.gada beigām atlīdzībā izmakāti 35,86 tūkstoši latu, bet šogad ik mēnesi administrators atlīdzībā vidēji saņēmis 100 – 250 tūkstošus latu. Tajā skaitā aprīlī administratora atlīdzība sasniedza 563,96 tūstošus latu.
«Maksātnespējas administratora atlīdzība tiek aprēķināta saskaņā ar spēkā esošo likumdošanu. Šobrīd Krājbankas administrators ir atguvis nedaudz vairāk nekā 30 milj. latu, no kuriem arī tiek procentuāli rēķināt administratora atlīdzība. Turklāt, gribam uzsvērt, tā nav administratora peļņa, jo no šīs atlīdzības ir jāsedz arī dažādi maksātnespējas procesa izdevumi,» administratora un tā palīga izmaksas komentēja KPMG Baltics preses pārstāvis Oskars Fīrmanis.
Pēc viņa teiktā, pārskatā norādītais adminitrators ir KPMG Baltics, bet tā palīgs ir J. Ozoliņš, kuram tiek maksāts no administratora atlīdzības. O.Fīrmanis minēja, ka kopumā šajā maksātnespējas procesā pastāvīgi ir iesaistīti vairāk nekā 30 cilvēki, kas strādā pilnu laiku, bet vēl nepieciešamības gadījumā tiek algoti ārpakalpojumu sniedzēji, kas nepieciešami kvalitatīva maksātnespējas procesa veikšanai – arī tas tiek segts no administratora atlīdzības.
Uz jautājumu, cik pusgada laikā ir saņēmis J. Ozoliņš, Db.lv atbildi vēl nav saņēmis.
Rīgas apgabaltiesa par Krājbankas maksātnespējas administratoru pērn 16. decembrī apstiprinājusi zvērinātu revidentu komercsabiedrību SIA KPMG Baltic. KPMG Baltic pilnvaroja Jāni Ozoliņu veikt Krājbankas administratora pienākumus. Krājbanku par maksātnespējīgu tiesa pasludināja 2011. gada 23.decembrī, bet 8. maijā tiesa lēma par labu Krājbankas bankrota uzsākšanai.
Apjomīga Krājbankas aktīvu izpārdošana vēl nav sākusies. Tiesa, pagaidām par 14 700 latiem nosolīts bankas meitas uzņēmums Renesource Capital.
Jau vēstīts, ka pērn Rīgas mērs Nils Ušakovs pievērsa sabiedrības uzmanību uz pārāk lielo atlīdzību administratoram. Kā zināms, Rīgas domei Krājbankā palika ap 10 miljoniem latu, kurus, iespējams, dome neatgūs. Valdība teicās pārskatīt atlīdzības noteikšanu, vienlaikus nosakot, ka uz Krājbankas gadījumu gan tas neattieksies.