Postošā zemestrīce Japānā ir sava veida ārkārtas notikums, kas rada Japānas kompāniju akciju pirkšanas iespēju, uzskata miljardieris, investors Vorens Bafets (Warren Buffett), vēsta Reuters.
Kā vēstīts, Japāna pēc 11.marta zemestrīces un tai sekojošajiem cunami viļņiem šobrīd cīnās, lai pakļautu kontrolei pārkarstošo atomelektrostaciju.
«Atjaunošana prasīs kādu laiku, bet tas nemainīs Japānas ekonomikas nākotni,» teicis Bafets. «Ja man piederētu Japānas akcijas, es tās noteikti nepārdotu,» viņš piebildis.
«Bieži kaut kas no zila gaisa kā šis - ārkārtas gadījums - patiešām rada pirkšanas iespēju. Es esmu redzējis to notiekam ASV, es esmu to redzējim notiekam visā pasaulē. Es nedomāju, ka Japāna būs izņēmums,» sacījis 80 gadus vecais investors, kurš pazīstams ar savu veiksmīgo ilgtermiņa investīciju stratēģiju.
Viņš arī atklājis, ka meklē iespējas palielināt savas investīcijas Āzijā, lai gūtu lielāku labumu no reģiona izaugsmes.
Investors sacījis, ka viņa kompānija Berkshire Hathaway vēlas iegādāties uzņēmumus kopumā vai lielas to daļas Dienvidkorejā. Ģeopolitiskie riski, kas saistīti ar Ziemeļkoreju, neesot mazinājuši viņa interesi par Dienvidkoreju, kas ir Āzijas ceturtā lielākā ekonomika.
Bafets šobrīd devies uz Koreju saistībā ar TaeguTec, metāla griešanas uzņēmuma, ko viņš iegādājās 2006.gadā, darbu.
Berkshire jau pieder Dienvidkorejas tērauda ražotāja POSCO un Ķīnas automašīnu un akumulatoru ražotāja BYD akcijas.
Kā vēstīts, savā gada vēstulē akcionāriem pagājušajā mēnesī Bafets akcentēja, ka, lai tālāk paplašinātos, Berkshire nepieciešami «lieli pirkumi».
Jāatgādina, ka saskaņā ar žurnāla Forbes aplēsēm Bafets ir trešais bagātākais cilvēks pasaulē.
Bafets turpināšot Āzijas apceļošanu, otrdien apmeklējot Indiju.
Reuters raksta, ka - atšķirībā no daudziem ārvalstu fondu pārvaldniekiem - Bafets, kurš svētdien ar privāto lidmašīnu ieradies Dienvidkorejas dienvidaustrumu pilsētā Daegu, izpelnījies dienvidkorejiešu atzinību. Bafets sagaidīts ar plakātiem: «Mr. Bafet, Daegu jūs mīl.»
Daudziem cilvēkiem šajā valstī esot sliktas atmiņas par 1998.gada Āzijas finanšu krīzi, kad darījums ar Starptautisko Valūtas fondu izglāba valsti, bet prasīja desmitiem tūkstošus darbavietu.
Daži ASV hedžfondi tiekot saukti par maitu lijām, jo krīzes laikā lēti uzpirkuši Dienvidkorejas aktīvus.