Latvijā no Japānas neienāk daudz kravu un produktu. Gada laikā tās esot aptuveni 35 kravas, bet pēc negadījuma atomelektrostacijā kravas no Japānas Latvijā neesot ienākušas, raidījumā 900 sekundes norādīja Pārtikas veterinārā dienesta ģenerāldirektors Māris Balodis.
PVD esot gatavs veikt visas nepieciešamās paraugizmeklēšanas uz robežas, ja kravas no Japānas parādīsies. Katrai kravai tiks noņemts paraugs un izmērīts radiācijas līmenis, bet Latvijas teritorijā tās netiks ievestas, kamēr nebūs saņemti testēšanas rezultāti.
M.Balodis skaidro, ka, ņemot vērā, ka ir vienota Eiropas Savienības teritorija un kravas var ienākt arī caur citiem robežpunktiem, tad šāda esot kopējā Eiropas pieeja Japānas gadījumā.
Taču, tā kā piesārņojums, iespējams, ir nonācis arī Klusajā okeānā, tiekot izskatīts jautājums pārbaudīt arī citus Klusā Okeāna valstu produktus, tai skaitā zivju produkciju, jo tā tiekot ievesta jau nopietnākos apjomos. Piemēram, Ķīnas un Vjetnamas piegādātās pangasijas un tilāpijas, kas uz doto brīdi dominējot pasaules tirgū.
Ja situācija Japānā pasliktināsies, tad šie produktu būs arī jāizmeklē, piebilda PVD vadītājs.
Tokijas apkārtni atkal satricinājusi 6,3 balles stipra zemestrīce. Vienlaikus saņemtas ziņas par ugunsgrēku AES Fukušima - 1, bet kodolbriesmu pakāpe šajā AES paaugstināta no 5 līdz 7 kategorijai. Tomēr liesmas ir izdevies ātri apdzēst un incidents nav tieši saistīts ar šārīta zemestrīci.
Arī 11.aprīlī, tieši mēnesi pēc postošās zemestrīces un cunami, Japānas ziemeļrietumus no jauna satricināja 7,1 balles stipra zemestrīce.
Pēc jaunās zemestrīces Japānā tika izsludināta cunami trauksme un evakuēti strādnieki no bojātās Fukušimas AES. Trauksme vēlāk tika atcelta.
Jau ziņots, ka kopš 11. martā notikušās dabas katastrofas Japānu vēl joprojām satricina spēcīgi pēcgrūdieni. Pēc oficiāliem datiem marta katastrofā bojā gājuši ir 13 tūkstoši cilvēku, 14 tūkstoši tiek uzskatīti par bezvēsts pazudušiem un vairāk nekā 150 tūkstoši ir palikuši bez pajumtes.