«Tas, par ko notika kaismīgas diskusijas politiķu un arī uzņēmēju vidū, 2018. gadā kļūs par reālu faktu, jo samaksāto nodokļu apmērs mikrouzņēmuma nodokļa maksātājam (MUN) un parastā režīmā strādājošajam mazajam uzņēmumam būs ļoti līdzīgs, kaut arī atšķirība būs,» aprēķina rezultātu laikrakstam Dienas Bizness rāda SIA ABZ Finance valdes priekšsēdētāja Agnese Pastare.
Viņa norāda, ka MUN režīmā vienīgā priekšrocība paliks tikai vienkāršā šī nodokļa maksāšanas kārtība – 15% no neto apgrozījuma.
«Nedaudz pārsteidzoši, ka MUN ar diviem darbiniekiem ieskaitāmā daļa valsts sociālās apdrošināšanas budžetā būs pat nedaudz lielāka – 250 eiro mēnesī salīdzinājumā ar parastā nodokļu režīmā strādājošu uzņēmumu – 246 eiro,» uz iepriekš kultivētā mīta par to, ka MUN darbinieki būs sociāli neaizsargāti un cietīs trūkumu, neatbilstību realitātei norāda A. Pastare. Viņa gan atzīst, ka MUN ir mazāki iedzīvotāju ienākuma nodokļa maksājumi, tomēr jārēķinās, ka MUN darbiniekam nav tiesību uz šī nodokļa atvieglojumiem – neapliekamo minimumu gan par pašu maksātāju, gan tā apgādībā esošajiem bērniem.
«Tas, ka MUN izmaksas tiek «paceltas» līdz teju vai vispārējā nodokļu režīmā strādājošo nodokļu izmaksām, nozīmēs, ka šim režīmam, kā biznesa uzsācēja atbalstam zudīs ekonomiskā motivācija un varbūt vairākās jomā arī jēga,» brīdina A. Pastare. Viņa atzīst, ka MUN režīms salīdzinājumā ar vispārējo nodokļu režīmu būs izdevīgāks tikai, ja MUN tiks nodarbināti vairāk nekā trīs darbinieki.
Visu rakstu Nodokļu maksājumi izlīdzināsies lasiet 21. jūlija laikrakstā Dienas Bizness.