Nedēļa paies ASV un Lielbritānijas IKP rādītāju paziņošanas nepacietīgās gaidās. IKP ceturkšņa rādītājs ir visplašāk izmantotais ekonomikas stabilitātes barometrs, tādēļ izmaiņas tajā varētu izraisīt pamatīgu viļņošanos visā tirgū. Īpaši tādēļ, ka abu valstu IKP rādītāji ir provizoriski, kam sekos koriģētie un pēc tam galīgie. Būtībā notiek tā, ka provizoriskie rādītāju tirgu ietekmē visvairāk. Tirgus gaida, ka abās valstīs IKP būs pieaudzis, un Lielbritānija varētu būt vērojama iziešana no recesijas ar kāpumu 1% robežās – no -0,4% līdz 0,6%.
Ņemot vērā galotņu tikšanos pagājušās nedēļas beigās, visur citur no eirozonas valstu līderiem nekas daudz nav sagaidāms. Līdz ar to galvenā uzmanība būs pievērsta ekonomisko rādītāju paziņošanai.
Trešdien izziņos vairākus PMI (Purchasing Managers Index) indeksus– ražošanas sektora iepirkuma vadītāju indeksus paziņos eirozona, Francija, Vācija, Ķīna un ASV. PMI ir viens no galvenajiem ekonomikas stabilitātes rādītājiem, jo atspoguļo iepirkumu vadītāju viedokli par nodarbinātību, ražošanu, cenām un krājumiem. Teorētiski ņemot, šis rādītājs ir viens no paņēmieniem, kā saprast biznesa klimatu, jo atspoguļo biznesā tieši iesaistīto cilvēku uzskatus, kas tur roku uz nozares pulsa. Tirgus uzsvars tiek likts uz optimistiskāku uzskatu, sagaidot visu rādītāju kāpumu. Būtisks ir rādītājs ar vērtību 50, jo tā ir robežšķirtne starp nozares izaugsmi (>50) un sarukumu (<50). Ievērojot teikto, tikai Vācijā tiek gaidīta ražošanas vēl tālāka sašaurināšanās. Gaidāms, ka trešdien paziņos arī Francijas, Vācijas un eirozonas pakalpojumu sektora PMI.
ASV gaidāms, ka trešdien paziņos par jauno mājokļu tirgus apgrozījuma kāpumu uz 385 000 (no 373 000), kas ienesīs dzīvību mājokļu tirgū. Tas acīmredzami norāda uz uzticības pieaugumu tirgū un uz kredītu tirgus ierobežojumu iespējamu mazināšanos. Līdzīgi arī gaidāms, ka noslēgto mājokļu pirkšanas līgumu ikmēneša indekss PHS (Pending Home Sales) uzrādīs lielāku aktivitāti, norādot uz labāku ekonomikas vidi.
Austrālijas patēriņa cenu indekss par 3.ceturksni kļūs zināms trešdien, un tirgus gaida, ka tas varētu būt saglabājis stabilitāti 0,5% līmenī – tāds tas bija jūlijā. Inflācijas rādītāji ir būtiski tāpēc, ka tie var dot norādes uz iespējamām izmaiņām bāzes procentu likmē un arī ļauj dziļāk saprast, kādi „kvantitatīvās atvieglināšanas” pasākumi varētu būt gaidāmi nākotnē. Taču, ņemot vērā, ka Austrālijā procentu likme nesen jau tika mainīta un tautsaimniecība ir samērā stabila, ne viens, ne otrs tuvākajā nākotnē nav gaidāms.
Piezīme: Šis materiāls satur manas domas un idejas, un tās nevajadzētu uztvert kā padomu investīcijās.