Vairākas no apstrīdētajām Kredītiestāžu likuma normām, kas regulē pāreju citām personām, un ļāva sadalīt Parex banku, atbilst Satversmei.
Satversmes tiesa izbeidza tiesvedību attiecībā uz apstrīdēto Kredītiestāžu likuma normu atbilstību Satversmei, jo iespējamā personu nevienlīdzība varētu rasties normu piemērošanas rezultātā. Satversmes tiesas kompetence ļaujot izvērtēt tikai tiesību normu, nevis to piemērotāju rīcības atbilstību Satversmei, DB informēja tiesas pārstāve Līna Kovaļevska.
Attiecībā uz pieteikuma iesniedzēja viedokli, ka normas pārkāpj tiesiskās paļāvības principu, tiesa konstatējusi, ka pārejas periods normu ieviešanai nebija noteikts. Taču to pieņemšanas brīdī nenotika neviena kredītiestādes uzņēmuma pāreja citām personām, līdz ar to likumdevējam nebija nepieciešamības noteikt pārejas periodu.
Savukārt uz pieteikuma iesniedzēja pausto par apstrīdēto normu neskaidrību, tiesa norādīja, ka norma ir atzīstama par neskaidru tad, ja ar iztulkošanas paņēmienu palīdzību nav iespējams noskaidrot tās patieso jēgu. Apstrīdēto normu saturs ar iztulkošanas metožu palīdzību ir skaidri saprotams.
Vienlaikus tiesa arī norāda, ka apstrīdētās normas neliedz personām prettiesiska aizskāruma gadījumā vērsties tiesā un neierobežo personas tiesības uz kompensāciju un zaudējuma piedziņu pierādīta prettiesiskuma gadījumā.
Satversmes tiesas spriedums ir galīgs un nepārsūdzams, tas ir stājies spēkā.
DB jau rakstīja, ka lieta tika ierosināta pēc 9.Saeimas deputātu pieteikuma, kurā norādīts, ka apstrīdētajām normām neesot leģitīma mērķa. Vienīgais normu pieņemšanas mērķis esot dot iespēju kredītiestādei izvairīties no daļas savu saistību izpildes.
Pieteikumā arī analizēts a/s Parex banka restrukturizācijas plāns, norādot, ka apstrīdētās normas ļauj kredītiestādes kreditorus iedalīt divās grupās, vienai grupai sniedzot garantijas par saistību izpildi pret viņiem, bet otru pakļaujot riskam zaudēt savu mantu. Pieteikumā pausts viedoklis, ka likvidējamajā, proti, «sliktajā» bankas daļā palikušo kreditoru iespējas atgūt savus ieguldījumus varot tikt būtiski samazinātas.
Apstrīdētās normas Kredītiestāžu likumā ieviestas 2009.gada februārī un oktobrī.