Latvijas Neatkarīgo mežizstrādātāju asociācija (LNMA) un Latvijas Kokapstrādes uzņēmēju un eksportētāju asociācija (LKUEA) aicina pārskatīt nosacījumus, kas ierobežo cilvēku nodarbināšanu klātienē bez vakcinācijas vai pārslimošanas sertifikāta, liecina asociāciju nosūtītā vēstule Ministru kabinetam.
Vēstulē norādīts, ka, asociāciju ieskatā, vairākās nozarēs un profesijās ar Covid-19 saistītie ierobežojumi ir neloģiski, jo darba devēji "klātienes" darbu veikšanai var nodrošināt tikpat izolētus apstākļus, kā darbu veicot no mājām.
Pēc organizācijās skaidrotā, visuzskatāmāk tas ir redzams meža darbos, kur, piemēram, meža mašīnu operatora darba apstākļi mežā no epidemioloģiskā skatu punkta nav nekādā veidā bīstamāki kā tām profesijām, kas darbu var veikt atrodoties mājās. Brīdī, kad ierobežojumi tika pieņemti, meža nozare pret tiem attiecās ar izpratni un atbildību kopīgā mērķa sasniegšanā, tomēr, kā uzsver LNMA un LKUEA, patlaban konkrētās profesijās un amatos darbinieku šķirošanai vairs nav objektīva pamata.
Asociācijas aicina atcelt vispārējos ierobežojumus klātienes darba veikšanai, ļaujot darba devējiem pašiem izvērtēt riskus un identificēt amatus vai to grupas uzņēmumā, kurās vakcinācijas vai pārslimošanas sertifikātu noteikt kā obligātu prasību klātienes darbu veikšanai.
Vēstule Ministru kabinetam nosūtīta 2.februārī.
LNMA reģistrēta 2003.gadā, un tās darbības mērķis ir pārstāvēt mežizstrādātāju, kokapstrādātāju un ar šīm nozarēm saistīto uzņēmumu intereses, kā arī aizstāvēt biedru tiesības valsts institūcijās, pārstāvniecībās Latvijā un ārpus tās robežām. Patlaban asociācijai ir 34 biedri.
Savukārt LKUEA dibināta 1993.gadā. Asociācija apvieno uzņēmumus, kas darbojas koksnes apstrādes jomā, sākot no kokmateriālu sagatavošanas un zāģmateriālu ražošanas, beidzot ar kokmateriālu pārstrādi mēbeļu detaļās, mēbelēs, būvdetaļās un gatavās mājās, kā arī koksnes produkcijas realizāciju. Pašlaik asociācijai ir 31 biedrs.
Abas organizācijas ir arī Latvijas Kokrūpniecības federācijas sastāvā.