Lai atrastu optimālāko Majoru muižas izmantošanas veidu, Jūrmalas pilsētas dome ir izsludinājusi ideju konkursu.
Tajā var piedalīties ikviens Jūrmalas un Latvijas iedzīvotājs, kuram ir viedoklis par Majoru muižas kompleksa vispiemērotāko pielietojumu pašvaldības funkciju nodrošināšanai, lai gādātu par iedzīvotāju izglītību, rūpētos par kultūru, sekmētu tradicionālo kultūras vērtību saglabāšanu vai tautas jaunrades attīstību, informē dome.
Konkursa rīkotāji no priekšlikumu iesniedzējiem gaida atbildes uz vairākiem jautājumiem: kas atradīsies Majoru muižas kompleksā; kādas darbības un papildu aktivitātes plānotas kompleksa teritorijā; kas būs priekšlikuma mērķauditorija; kāds varētu būt kompleksa apmeklējuma noslogojums gada laikā; vai būs nepieciešama ēku pārbūve un tieši kuru ēku pārbūve. Katrs konkursa dalībnieks drīkst iesniegt vairākus priekšlikumus.
Priekšlikumus dome gaida līdz šā gada 15. aprīlim. Rezultāti tiks paziņoti un uzvarētāji apbalvoti 14. maijā. Balvu fonda kopējais apjoms – 500 latu. Žūrijai ir tiesības noraidīt visus priekšlikumus.
Majoru muižas kompleksu Jūrmalā, Konkordijas ielā 66 veido 13 būves 2,5 ha lielā teritorijā. Divas ēkas ir kapitālas celtnes. Majoru muižas dzīvojamā ēkā ir valsts nozīmes arhitektūras piemineklis, kura četru telpu interjera dekoratīvā apdare atzīta arī par mākslas pieminekli. Majoru muižas kungu māja celta ap 1910. gadu kā vasaras rezidence un medību pils pēc arhitekta Vilhelma Bokslafa projekta. Tā atrodas plašā zemesgabalā parka vidū netālu no Lielupes. Divstāvu mūra ēkas sienas ir vienkāršas, ēku grezno vienīgi lieli stikloti logi un ieejas portāls ar kāpnēm. Dārza pusē atrodas portiks ar četrām kolonnām, kas iezīmē ieeju ēkā no pagalma. Ēkas apdarē izmantoti baroka un jūgendstila elementi, asimetriski apjomi un detaļu izkārtojums - pusloka veranda, erkers, kalpotāju ieeja. Šobrīd visgreznākā vieta muižas ēkā ir vestibils ar balti melnu flīžu grīdas segumu, dekoratīviem, 12 plafonos sadalītiem griestiem un bagātīgiem kokgriezumiem rotātām kāpnēm ar vītņveida kolonnām.