Finanšu tirgos ceturkšņa sākumā dominēja izteikti pozitīvs noskaņojums, ko lielā mērā veicināja ASV politiķu lēmums gada sākumā par fiskālās klints novēršanu, turpretī pirmā ceturkšņa otrajā pusē Kipras notikumi palielināja spriedzi finanšu tirgos. Neskatoties uz to, vairums ieguldījumu fondu gada pirmajā ceturksnī uzrādīja pozitīvu ienesīgumu. Labāk veicās tiem fondiem, kuru ieguldījumu pamatvalūta ir ASV dolārs, liecina Finanšu un kapitāla tirgus komisijas (FKTK) informācija.
2013. gada 31. martā vidējais triju mēnešu ienesīgums atvērtajiem obligāciju un naudas tirgus fondiem (13 fondi) bija 1,6% (tikai vienam fondam no 13 ienesīgumas bija negatīvs), savukārt vidējais 12 mēnešu ienesīgums bija 6,8% un tas bija pozitīvs visiem fondiem.
Labāku sniegumu uzrādīja tie fondi, kuru ieguldījumu pamatvalūta ir ASV dolārs, kas gada laikā piedzīvoja vērtības pieaugumu attiecībā pret latu. Atvērto obligāciju fondu un naudas tirgus fondu kopējais ieguldījumu portfelis marta beigās sasniedza 128,9 milj. latu.
Šie fondi līdzekļus galvenokārt ieguldīja Latvijā – marta beigās Latvijā ieguldīto līdzekļu apmērs sasniedza 72,6 milj. latu jeb 56,3% no to kopējā ieguldījumu portfeļa, t.sk. lielāko daļu, t.i., 53,2 milj. latu, veidoja naudas līdzekļi (prasības uz pieprasījumu pret kredītiestādēm un termiņnoguldījumi kredītiestādēs). 8,6% no šo fondu portfelī turētajiem finanšu instrumentiem bija izvietoti pārējās Eiropas Savienības valstīs (izņemot Latviju) un 24,8% – NVS valstīs (t.sk. Krievijā – 16.7%, galvenokārt regulētā tirgū tirgotos komercsabiedrību parāda vērtspapīros).
Savukārt vidējais triju mēnešu ienesīgums atvērtajiem jauktajiem fondiem (5 fondi) marta beigās bija 2% (visiem fondiem pozitīvs), savukārt vidējais 12 mēnešu ienesīgums bija 4,1% (vienam fondam negatīvs). Marta beigās šo fondu kopējais ieguldījumu portfelis sasniedza 3,5 milj. latu. Jauktie fondi līdzekļus galvenokārt (78% no investīciju portfeļa) ieguldīja Eiropas Savienības valstīs.
Šo fondu ieguldījumu portfelī nedaudz vairāk kā trešdaļu veidoja ieguldījumu fondu apliecības, savukārt 25% veidoja parāda vērtspapīri. Ceturkšņa laikā ieguldījumu Latvijā īpatsvars pieauga no 25,9% līdz 31%, kas saistīts ar naudas līdzekļu īpatsvara pieaugumu (no 22% līdz 26,9%). Jaukto fondu pārvaldnieki ieņēma piesardzīgāku pozīciju, palielinot naudas līdzekļu īpatsvaru.
Tikmēr atvērtajiem akciju fondiem 2013. gada 31. martā vidējais triju mēnešu ienesīgums bija 1.8%, un vairumam fondu tas bija pozitīvs, tomēr trijiem fondiem - negatīvs. Savukārt vidējais 12 mēnešu ienesīgums bija mīnus 2% un tas bija negatīvs četriem fondiem; šo negatīvo rādītāju lielā mērā ietekmēja ieguldījumu Ukrainā un Kazahstānā vērtības sarukums.
Kopējā atvērto akciju fondu portfelī naudas līdzekļu īpatsvars ceturkšņa laikā saruka no 16,1% līdz 12,5%, liecinot par fondu pārvaldnieku optimistiskāku noskaņojumu nekā gada beigās. Marta beigās šo fondu kopējais ieguldījumu portfelis sasniedza 16 milj. latu. Atvērtie akciju fondi 38.2% no kopējiem ieguldījumiem bija ieguldījuši NVS valstīs (t.sk. nedaudz mazāk kā trešdaļu (32.1%) no to kopējā ieguldījumu portfeļa veidoja ieguldījumi Krievijā). Trešdaļu (33,9%) no kopējā ieguldījumu portfeļa veidoja ieguldījumi ASV un 26,8% bija ieguldīti Eiropas Savienības valstīs (t.sk. 12,9% Latvijā).
FKTK informācija liecina, ka attiecībā uz slēgtajiem fondiem lielākā daļa līdzekļu bija ieguldīti Latvijā (70,5%) un salīdzinājumā ar gada beigām ieguldījumu Latvijā īpatsvars bija nedaudz pieaudzis (2012. gada beigās – 69,6%). Marta beigās slēgto fondu kopējais ieguldījumu portfelis bija 94,9 milj. latu.