Tā saukto «trekno gadu» laikā uzceltās ēkas tuvākajā laikā nesāks brukt, tomēr varot pamanīt, ka būvniecība bijusi nekvalitatīva, pauda arhitekts Andris Kronbergs.
Raidījumā Dienas Rīts viņš norādīja, ka Rīgā redzama sliktā «trekno gadu» ietekme, kad tika sajaukta vērtību skala un cilvēku galvas. «Tajā skaitā arī mūsu profesijā – pasūtītājiem un sabiedrībai šķita, ka tas viss ir iespējams. Līdz ar to radās projekti un attīstības, kurām trūkst loģikas un saprātīgas pieskaņas,» sacīja A. Kronbergs. Tāpat varot pamanīt, ka būvniecība bijusi nekvalitatīva. «Cilvēki negrib pirkt – jāpārremontē, jāpārliek caurules,» sacīja A. Kronbergs.
Lai gan daļai arhitektu kaut kāds darbs ir, kopumā nozare vēl snauž. Daļa arhitektu strādā reģionos, kur par Eiropas naudu top dažādi projekti, bet daļa aizņemta ar daudzdzīvokļu māju celtniecību, A. Kronbergs.
Runājot par to, kam būtu jānotiek, lai Latvijas arhitekti spētu strādāt pasaules turgū, A. Kronbergs norādīja, ka tas saistīts ar kapacitāti – ar spēju ielauzties svešā tirgū un arī naudas kapacitāti.
Tāpat sarunā A. Kronbergs norādīja, ka viņam liekas saprotama ideja par saules paneļu izvietošanu uz topošās Nacionālās bibliotēkas ēkas jumta. «Runājot par Gaismas pili, sauli – tas liekas sakarīgi. Jautājums, kā to realizēt – vai ir šādi līdzekļi,» sacīja arhitekts. Paneļu izvietošana kalpotu arī kā signāls pasaulei – valsts būvējot savu galveno ēku, parāda arī savu attieksmi pret dabu.
Db.lv jau rakstīja, ka ideja par saules paneļu izvietošanu uz Gaismas pils jumta pieder bibliotēkas projekta autoram Gunāram Birkertam. Tiek lēsts, ka ieguldījumi Nacionālās bibliotēkas ēkas (Gaismas pils) saules paneļos atmaksāsies 30 gadu laikā vai ātrāk, db.lv iepriekš norādīja Kultūras ministrijas pārstāve Annija Senakola.