Avārija ir nopietna, taču jāzina, cik daudz vielas noplūdis, lai izdarītu secinājumus un veiktu iedzīvotāju evakuāciju, tā Db sacīja Organiskās sintēzes institūta direktora vietnieks, ķīmiķis Osvalds Pugovičs.
Viņš norādīja, ka acetonciānhidrīns organiskajā sintēzē ir plaši pielietots un uzņēmumi galvenokārt to izmanto kā izejvielu ražošanā. Taču problēma ir tā, ka noplūdusī viela izdala zilskābi, kas ir ļoti indīga. Ķīmiķis norāda, ka acetonciānhidrīns var nonākt cilvēka organismā caur ādu, tāpēc katastrofas likvidētājiem jāievēro īpaša piesardzība un jāstrādā tikai īpašos spectērpos. Lai pateiktu, vai cilvēki jāevakuē un cik plašā teritorijā, esot jāzina, cik daudz bīstamās vielas nonācis apkārtējā vidē.
Ugunsdzēsēju priekšnieks Ainārs Pencis un Rīgas mērs Nils Ušakovs preses konferencē ostā deviņos no rīta sacījuši, ka situācija vairs nav tik dramatiska, kā likās no rīta, pēc Latvijas radio ziņām vēsta diena.lv.
Amatpersonas arī sacījušas, ka noplūdusī viela neitralizēta, bet precīzs noplūdes apjoms nav zināms. Teritorijā atrodas vēl vairāki konteineri ar šādu vielu, bet sprādziena iespēja ir teorētiska, teikts preses konferencē.