Ekonomikas ministrs Artis Kampars uzskata, ka līdzekļi, ko valsts saņemtu no tai piederošo kapitāldaļu mobilo sakaru operatorā Latvijas Mobilais telefons (LMT) un Latvijas elektronisko sakaru sniedzējā Lattelecom pārdošanas, būtu jāiegulda jaunu darbavietu radīšanā, aģentūrai BNS pastāstīja ministra padomniece sabiedrisko attiecību jautājumos Elīna Bīviņa.
Pēc Bīviņas teiktā, pagaidām nav zināms, kad jautājums par LMT un Lattelecom privatizāciju varētu nonākt valdības darba kārtībā - šāds laika plāns nav izstrādāts. Par to būs jālemj darba grupai. Kampars arī uzskata, ka par šo jautājumu vairs nevajadzētu diskutēt, bet jau rīkoties.
Komentējot izskanējušo informāciju, ka skandināvu koncerns TeliaSonera pērnā gada nogalē nosūtījis vēstuli Ministru prezidentam Valdim Dombrovskim, kurā izteikta gatavība atsākt sarunas par valstij piederošo LMT un Lattelecom kapitāldaļu pārdošanu, Bīviņa apstiprināja, ka šāda vēstule bijusi, taču tā adresēta premjeram, nevis Kamparam kā darba grupas vadītājam, līdz ar to nevarot sniegt informāciju par tās saturu.
Dombrovska preses sekretāre Līga Krapāne aģentūrai BNS apliecināja, ka pērn decembrī premjers saņēmis vēstuli no TeliaSonera, taču tā ir kvalificēta, līdz ar to tās saturs nav izpaužams. Arī Dombrovska nosūtītā atbildes vēstule ir kvalificēta.
Portāls "pietiek.com" vēstī, ka Ziemeļvalstu telekomunikāciju gigants TeliaSonera pērnā gada nogalē pēc Dombrovska jaunās valdības apstiprināšanas nosūtījis atkārtotu vēstuli premjeram, kurā izteicis gatavību atsākt sarunas par valstij piederošo LMT un Lattelecom valsts daļu privatizāciju. TeliaSonera ir LMT un Lattelecom līdzīpašniece, un gan saskaņā ar Komerclikumu, gan Lattelecom jumta līgumu tai uz abu Latvijas uzņēmumu valstij piederošajām daļām ir pirmpirkuma tiesības.
Pēc pietiek.com rīcībā esošās neoficiālās informācijas, jaunākajā vēstulē Dombrovskim TeliaSonera norādījusi, ka ir ieinteresēta iegādāties valsts daļas abos telekomunikāciju uzņēmumos un ka par to valstij būtu gatava maksāt augstāku cenu. Konkrētu darījuma summu TeliaSonera arī atkārtotā vēstulē premjeram nav nosaukusi.
Jau vēstīts, ka par mobilo sakaru operatora Latvijas Mobilais telefons un Lattelecom valsts daļu pārdošanu valstī tiek diskutēts jau ilgi, taču vairākām valdībām vienoties tā arī nav izdevies. Līdz ar ekonomisko lejupslīdi šo uzņēmumu privatizācijas jautājums ir apstājies. Iepriekš Ministru prezidents Valdis Dombrovskis atzina, ka nedomā, ka tuvākajā laikā Latvija varētu izdevīgi pārdot valstij tieši un netieši piederošās Lattelecom un LMT kapitāldaļas.
Lattelecom piedāvā integrētus elektronisko sakaru un informācijas tehnoloģiju (IT) pakalpojumus, sniedz telekomunikāciju, tīklu projektēšanas un izbūves pakalpojumus, nodrošina datu pārraides un IT infrastruktūras risinājumus, interneta un kontaktu centra pakalpojumus, kā arī biznesa procesu ārpakalpojumus. Kompānijas īpašnieki ir Latvijas valsts (51%) un skandināvu TeliaSonera (49%).
Savukārt LMT ir vecākais Latvijā strādājošais mobilo sakaru operators. Pašlaik operatora īpašnieki ir Latvijas Valsts radio un televīzijas centrs (23%), Latvijas elektronisko sakaru sniedzējs Lattelecom (23%), Privatizācijas aģentūra (5%), kā arī skandināvu TeliaSonera (49%).