Saruna par SIA Latvijas Mobilais telefons (LMT) un SIA Lattelecom pārdošanu valdībā varētu atsākties nākamā gada sākumā, sacīja ekonomikas ministrs Daniels Pavļuts.
Ministrs norādīja, ka vispirms būs jāvienojas par šo uzņēmumu pārdošanas principiem.
«Nākamā gada sākumā, iespējams, varam sagaidīt, ka valdība pie šīs diskusijas atgriezīsies,» teica Pavļuts.
Vaicāts, vai pastāv iespēja, ka valsts patur savus aktīvus uzņēmumos LMT un Lattelecom, ministrs skaidroja, ka par to skaidra vienošanās vēl nav panākta, tāpēc šis jautājums nav minēts valdības deklarācijā.
Jau ziņots, par Lattelecom un Latvijas Mobilā telefona (LMT) privatizāciju būtu jālemj jau nākamajai Saeimai un valdībai, šā gada jūnijā sacīja bijušais ekonomikas ministrs Artis Kampars (V).
Viņš pauda bažas par «dīvaino interesi», kas pēdējā laikā parādījusies saistībā ar abu telekomunikāciju uzņēmumu privatizāciju. Kā apgalvoja Kampars, ekspertus pārsteidzis priekšlikums atdalīt telekomunikāciju infrastruktūru - mobilo sakaru torņus, kabeļus u.tml. - un to privatizēt atsevišķi.
Pēc Kampara teiktā, ar Lattelecom un LMT privatizāciju nevajadzētu steigties un šis jautājums jāatstāj jau nākamajai Saeimai un valdībai, savukārt privatizācijas mērķim joprojām jābūt maksimālu finanšu resursu iegūšana, ko tērēt rūpniecības atbalstam.
Ministrs lika noprast, ka ar priekšlikumu atdalīt telekomunikāciju infrastruktūru klajā nākuši toreizējie Vienotības koalīcijas partneri - Zaļo un zemnieku savienība un satiksmes ministrs Uldis Augulis.
Jau ziņots, ka šī gada sākumā zviedru telekomunikāciju koncerns TeliaSonera kārtējo reizi apstiprinājis, ka vēlas privatizēt Lattelecom un LMT valstij piederošās kapitāla daļas.
2008.gada februārī Ivara Godmaņa (LPP/LC) valdība noraidīja TeliaSonera agrāk izteikto piedāvājumu maksāt 500 miljonus latu par Lattelecom un LMT atlikušajām kapitāla daļām.
Latvijas valdība jau 90.gadu beigās izteica apņemšanos privatizēt abus telekomunikāciju uzņēmumus. Citu privatizācijas variantu, tā saukto vadības un darbinieku izpirkšanas modeli, 2007.gadā piedāvāja toreizējais Lattelecom vadītājs Nils Melngailis. To valdība noraidīja 2008.gada sākumā.
LMT 49% kapitāldaļu pieder ziemeļvalstu telekomunikāciju koncernam TeliaSonera, 23% - Lattelecom, 23% - Latvijas Valsts radio un televīzijas centram, 5% - Latvijas valstij caur Privatizācijas aģentūru. Uzņēmums dibināts 1992.gadā.
Elektronisko sakaru operators Lattelecom dibināts 1992.gadā ar toreizējo nosaukumu Lattelekom.