Šajā piektdienā portāls db.lv viesojas uzņēmumā AS Olainfarm, kur vēro medikamenta Fenkarol (paredzēts alerģijas simptomu ārstēšanai) ražošanas procesu.
Fenkarol ir viens no pārdotākajiem «Olainfarm» ražotajiem bezrecepšu medikamentiem - tā daļa kopējā pārdošanā šā gada pirmajā pusgadā veidoja 7%, stāsta uzņēmuma pārstāvji.
Zīmols ir reģistrēts Latvijā jau vairāk nekā 20 gadus, un ir pieejams trīs devās: 10 mg, 25 mg un 50 mg. Bez vietējā tirgus Fenkarol tiek eksportēts vēl uz 14 pasaules valstīm.
Kā liecina starptautiskās datu bāzes Pharma Zoom informācija, pirmajā pusgadā Fenkarol bijis otrais pārdotākais medikaments antihistamīnu (medikamenti alerģijas simptomu ārstēšanai) grupā Latvijā. Jāatzīmē, ka arī Baltkrievijā Fenkarol ir tirgus līderis savā medikamentu grupā.
Kopumā AS Olainfarm koncerna realizācija 1.pusgadā ir sasniegusi 61,8 miljonus eiro, kas ir par 1% mazāk nekā šajā periodā pērn. Savukārt tīrā peļņa ir sasniegusi 5,78 miljonus eiro, kas ir pieaugums par 1% attiecībā pret 2017.gada pirmo pusgadu. AS Olainfarm lielākie noieta tirgi arī 2018. gada pirmajā pusgadā saglabājās nemainīgi, un tie bija - Krievija, Latvija, Baltkrievija un Ukraina. Uzņēmuma produkcija pirmajā pusgadā tika pārdota 50 valstīs.
1. pusgadā turpināja pieaugt koncerna realizācijas apjomi visos tā lielākajos noieta tirgos, izņemot Krieviju un Kazahstānu, kurās atzīmēts 5% kritums. Būtisks realizācijas apjomu pieaugums par 26% pusgadā tika sasniegts Baltkrievijā. Uzbekistānā pārdošana augusi par 38%, izaugsme atzīmēta arī Latvijā un Ukrainā.
Ņemot vērā, ka Fenkarol 10 mg ir bezrecepšu preparāts, AS Olainfarm galerijā augstāk piedāvā iespēju ielūkoties visos tā ražošanas posmos.
LASI VĒL:
Lapiņš: Olainfarm ir gards kumoss un daudzi vēlas to nokost
Rebenoks: Paziņojumi pret Olainfarm vērtējami kā mēģinājumi panākt tā vērtības samazināšanos
Lūdz uzsākt kriminālprocesu saistībā ar reiderismu uzņēmumā Olainfarm
Lipmans: Olainfarm nav manā interešu lokā
Noplūdušas sarunas raisa bažas par organizētu varas pārņemšanu Olainfarm
Maligina meita: Olainfarm ievēlēta jauna padome, kas īstenos mana tēva mērķus
#3/25
1. Posms: Izejvielu sagatavošana: sijāšana, svēršana
Aktīvā viela šī medikamenta ražošanā ir fenkarols jeb hifenadīna hidrohlorīds, kas tiek saņemts no “Olainfarm” ķīmiskā ceha. Papildus aktīvai vielai Fenkarol ® ražošanā tiek izmantotas palīgvielas kā kartupeļu ciete, pulverveida cukurs, kalcija stearāts , atbilstoši reģistrētai receptūrai.
#4/25
Aktīvais ingredients un palīgvielas tiek sijātas attēlā redzamajā iekārtā un svērtas saskaņā ar ražošanas protokolu . Šāds protokols ir katram Olainfarm ražotam produktam, un tas reglamentē darba gaitu un procesus, kas jāievēro.
#5/25
2.posms: Granulāta pagatavošana un appūderēšana.
Pirms granulāta pagatavošanas operators un meistars vēlreiz pārsver sagatavotās izejvielas. Kad atbilstība pārbaudīta, operators tās ved uz granulēšanas telpu.
Fenkarol ®10 mg granulāts tiek gatavots sekojoši: granulēšanas iekārtā tiek iekrauta izsijātā aktīvā viela - fenkarols un palīgvielas. Tiek veikta komponentu maisīšana un sildīšana. Izsmidzināts cukura sīrups un vienlaicīgi granulāts tiek žāvēts. Izžāvētajam granulātam tiek pievienots kalcija stearāts, un šo procesu sauc par appūderēšanu. Tas nepieciešams, lai atvieglotu tālāko tabletēšanas procesu.
#6/25
Ražojot Fenkarolu®, notiek trīs šādas granulāta sagatavošanas operācijas.
Attēlā: granulēšanas iekārta un operators darbā.
#9/25
3. Sagatavotā granulāta operāciju apvienošana. Tālāk trijās operācijās sagatavotais granulāts tiek pārbērts lielas, 600l tvertnēs, kurās tas atkal tiek sajaukts.
#12/25
Pirms tablešu izgatavošana, Olainfarm laboratorija pārliecinās par granulāta atbilstību, veic analīzes un izsniedz sertifikātu. (Foto – granulāta kvalitātes pārbaude)
#14/25
5.Tabletēšana
Tālāk gatavais granulāts nonāk tablešu presē (foto), un no tā tiek izgatavotas tabletes.
#15/25
Tabletēšana tika veikta, izmantojot puansonus un matriču komplektu ar diametru 5 mm.
Arī gatavās tabletes tiek pārbaudītas laboratorijā, atbilstoši specifikācijai, ņemot vidējo paraugu daudzumu no katras saražotās sērijas. Laboratorija veic analīzes un izsniedz sertifikātu
#17/25
Apstiprinot kvalitātes atbilstību, laboratorija neiepakotajām tabletēm izsniedz zaļo talonu, un tās var tikt novirzītas tālāk uz fasēšanas un blisteru pakošanas mašīnu.
#18/25
7.Tablešu fasēšana un blisteru pakošana ar pakošanas mašīnu
Nonākot fasēšanas iekārtā Fenkarol® 10mg tabletes tiek iepakotas blisterī jeb šūnu iepakojumā ar apdrukātu foliju.
#19/25
Attēlā redzamā sērija ir paredzēta Krievijas tirgum, tādēļ to apdruka ir krievu valodā. Tālāk, slīdot pa lenti, blisteris kopā ar instrukciju tiek iepakots kartona paciņā.
#20/25
Gatavās produkta paciņas tiek sapakotas kartona kārbās un nonāk noliktavā.
#24/25
Jau iepakotās tabletes vēlreiz iziet kvalitātes kontroli uzņēmuma laboratorijā, izturot dažādas pārbaudes, piemēram vizuālo atbilstību, cietības pārbaudi u.c.(attēlā). Paraugi no katras ražošanas sērijas nonāk arhīvā, lai nepieciešamības gadījumā būtu oriģināls salīdzināšanai. Katru gadu pirmā attiecīgā produkta sērija vēl iziet arī stabilitātes kontroli.