Dziesmu un deju svētku dalībnieki ir gandarīti, ka tiem bija iespēja pēc piecu gadu pārtraukuma atkal kāpt uz skatuves un izdziedāt tiem domāto repertuāru, taču diriģenti un horeogrāfi to vērtē pretrunīgi, raksta laikraksts Neatkarīgā.
Tie, kas rūpīgi sekoja programmā nodrukātajam saturam, pamanīja, ka četras dziesmas koncertā neskanēja. Izrādās, tās iepriekšējā naktī izņemtas no repertuāra divu iemeslu dēļ – lai koncerts neievilktos vēl par kādu stundu un klausītāji aiz garlaicības gluži neaizmigtu, visai atklāti Neatkarīgajai pastāstīja viens no koncerta organizatoriem, kurš negribēja, lai min viņa vārdu.
"Bija dažas dziesmas, kuras ģenerālmēģinājumā neizdevās, tāpēc izņēmām no repertuāra," oficiālo versiju stāsta svētku virsdiriģents Edgars Račevskis.
"Es principā ļoti izvairos kritizēt dziesmu svētkus, jo tie paši par sevi tiešām ir fenomens, ko mēs visi mīlam. Un ļoti grūti kritizēt to, ko mīl. Bet tomēr, domājot par nākotni, rīkotājiem ļoti nopietni jāizanalizē koncerta struktūra, lai neatkārtotu tādu kļūdu, kāda šogad tomēr bija. Bija daudzas sīkas kļūdas, kas summējās un koncertu faktiski padarīja neefektīvu," laikrakstam Neatkarīgā norāda spriež dzejniece Māra Zālīte.
"Atklāšanas koncertā dalībnieku vidū bija redzamas ļoti daudzas vienaldzīgas sejas, dziesmu grāmatās ieurbušies skati. To emocionālo lādiņu, ko varēja dot, koncerts nedeva," uzskata R. Pauls.
Dziesmu un deju svētku noslēguma pasākumu Latvija – Saules zeme organizatori sola daudz interesantāku, atraktīvāku un, galvenais, lai visiem būtu iespēja sadziedāties. Iespējams, tieši daudzo nezināmo dziesmu skandēšana atklāšanas koncertā bija pie vainas tam, ka daļai skatītāju nebija emocionālās pacilātības sajūtas.