Kopš privatizācijas procesa uzsākšanas līdz šā gada 1.jūnijam Rīgā ir izskatīti 12,5 tūkst. jeb 99,7%fizisko un juridisko personu privatizācijas ierosinājumi, kas reģistrēti Privatizācijas ierosinājumu reģistrā
Vairāk nekā 2,82 tūkst. gadījumu jeb 23% Rīgas domes lēmums bijis pozitīvs, savukārt 3,24 tūkst. - īpašumu privatizācija atteikta. No kopējā ierosinājumu skaita 6,19 tūkst. gadījumu jeb 50,5% izskatīšana tika izbeigta, jo atklāti nenovēršami šķēršļi, piemēram, ierosināta bija pašvaldībai nepiederoša īpašuma privatizācija vai personai nebija tiesību ierosināt konkrētā nekustamā īpašuma privatizāciju.
No 32 ierosinājumiem, kuru izskatīšana nav vēl pabeigta, 15 gadījumos notiek tiesvedība, deviņi ierosinājumi ir sagatavoti izskatīšanai Rīgas domē un astoņi ir sagatavošanas stadijā.
Privatizācijas iesniegumu termiņš Rīgā ir beidzies jau vairāk nekā divus gadus. Pagājušā gada sākumā neprivatizēti bija palikuši 4%. DB jau rakstīja, ka pašvaldība cerēja, ka jau 2012. gadā tiks izskatīti visi atlikušie ierosinājumi.
Privatizācijas ierosinājumu iesniegšanas beigu termiņš bija jau 2006. gada augusta beigas. Savukārt ierosinājumu izskatīšanas termiņu Rīgas dome ir lūgusi pagarināt vairākas reizes, un tas arī tika atļauts. Taču pēdējais termiņš, kas bija 2010. gada beigas, pagarināts netika. Tomēr, neskatoties uz to, ierosinājumi tiek izskatīti arī šobrīd. Īpašuma departaments norāda, ka ar Rīgas domes lēmuma pieņemšanu par nodošanu privatizācijai process tikai iesākas, kas sekmīgas privatizācijas gadījumā rezumējas ar pirkuma vai nomaksas pirkuma līgumu.
Savukārt maksimālais termiņš norēķiniem privatizācijas procesā esot desmit gadu, tāpēc lēmums par konkrētā objekta privatizācijas pabeigšanu var tikt pieņemts tikai pēc visu saistību izpildes.
Galvenie iemesli, kas kavē ierosinājumu izskatīšanu, ir patvaļīgas būvniecības seku novēršana, zemesgabalu piekritības jautājums, kā arī pašvaldības funkcijām nepieciešamo īpašuma objektu sarakstu optimizācija ekonomiskās krīzes ietekmē.