Šī gada rudenī “Cido Grupa” veiksmīgi īstenoja jaunas saules paneļu sistēmas uzstādīšanu ar kopējo jaudu 251 kW. Realizētais projekts ir viena no uzņēmuma ilgtspējas stratēģijā plānotajām aktivitātēm un nodrošina daļu no kopējā uzņēmuma elektroenerģijas patēriņa.
Saules paneļu sistēmas uzstādīšanas kopējās izmaksas sasniedz 131 tūkstoti eiro.
Jau līdz šim uzņēmums izmanto 100% atjaunojamo elektroenerģiju, kas iepirkta no partneriem, kā arī ražošanā īsteno dažādus enerģijas taupīšanas pasākumus.
Uz "Cido Grupa" ražotnes jumta 1300 m2 platībā uzstādītā saules paneļu sistēma kopumā sastāv no 522 augstas efektivitātes saules paneļiem un trim jaudīgiem invertoriem – diviem ar 100 kW un vienu ar 50 kW jaudu. Sistēma veidota tā, lai maksimāli palielinātu enerģijas ieguvi un nodrošinātu stabilu un uzticamu elektroapgādi uzņēmuma vajadzībām. Plānots, ka saules paneļu sistēma gada laikā saražos aptuveni 250 000 kWh enerģijas.
“Saules paneļu uzstādīšana ir ne tikai investīcija atjaunojamajā enerģijā, bet arī solis pretim oglekļa emisiju mazināšanai un energoefektivitātes palielināšanai, tādējādi jo vairāk mēs šobrīd paplašināsim zaļās elektroenerģijas ražošanas jaudu, jo vērienīgākus ilgtspējas rezultātus sasniegsim ilgtermiņā. Nākamais solis CO2 neitralitātes sasniegšanā ir apņemšanās atteikties no fosilā kurināmā un pāriešana uz granulu apkuri līdz nākamā gada beigām,” uzsver Marijus Valdas Kirstukas, “Cido Grupa” valdes loceklis.
Granulu katla izmantošana ievērojami samazinās CO2 emisijas un palīdzēs uzņēmumam sasniegt oglekļa neitralitāti, vienlaikus paaugstinot siltumapgādes energoefektivitāti. Šādas videi draudzīgākas apkures sistēmas uzstādīšana mazinās oglekļa dioksīda izmešus par 921 tonnām, kas ir līdzvērtīgi gandrīz 42 tūkstošu koku uzņemtajam ogļskābās gāzes daudzumam viena gada laikā.
“Kā viens no lielākajiem dzērienu ražotājiem Baltijā mēs apzināmies, ka, mainot resursu patēriņu pat par vienu procentu, mēs būtiski veicinām ilgtspējīgas vides saglabāšanu – neatkarīgi no tā, vai runa ir par elektrību, ūdeni vai gāzi. Tāpēc, samazinot ražošanas ietekmi uz vidi, mēs būtiski veicinām ilgtspējīgas vides radīšanu un tās saglabāšanu nākamajām paaudzēm,” norāda Marijus Valdas Kirstukas.