Vairāki Covid-19 krīzes skartie uzņēmumi joprojām nav saņēmuši algu subsīdijas un grantus apgrozāmo līdzekļu plūsmas nodrošināšanai. Valsts ieņēmumu dienestā (VID) norāda, ka šobrīd notiek intensīvs darbs un lielākā daļa uzņēmēju atbalstu saņems janvāra mēneša laikā.
Fragments no raksta
DB rīcībā esošā informācija liecina, ka atbalstu daļēji vai pilnībā vēl nav saņēmuši vairāki viesmīlības un tūrisma nozares uzņēmumi, tirgotāji, sporta klubi, kā arī citu nozaru pārstāvji. Arī ģimenes restorāna Hercogs namatēvs Andris Rūmītis atzīmē: daļa atbalsta joprojām nav izmaksāta. “Decembra beigās mūsu darbinieki saņēma algu subsīdijas par novembri, taču grantus apgrozāmo līdzekļu plūsmas nodrošināšanai joprojām gaidām. Šobrīd mums nav nekādas informācijas, kad šo naudu saņemsim, tāpēc neskaidrība ir liela. Manuprāt, valstij šādas situācijas būtu jārisina operatīvāk, mēs nevaram gaidīt mēnešiem ilgi – pabalstus vajadzētu izmaksāt divu nedēļu, maksimums – mēneša laikā. Papildu sarežģījumus radījusi arī situācija, ka algas sākotnēji izmaksājām no savas kabatas, jo ne visiem darbiniekiem ir skaidrs, ka kontā ienākušie līdzekļi no VID nav nekāds papildu pabalsts, bet gan algu subsīdija, ko uzņēmums viņiem jau izmaksāja avansā. Šobrīd jāveic nākamais algu maksājums, bet no VID nav nekādas informācijas, cik lielas summas katram darbiniekam ir izmaksātas, tāpēc man jāiet katram klāt un jāprasa, cik viņš ir saņēmis, lai varu aprēķināt nākamo algu. Tas nav normāli,” domā A. Rūmītis.
Naudu no VID joprojām gaida arī SIA Latvia Tours. Uzņēmuma direktore Ieva Keiša stāsta, ka Latvia Tours pagaidām vēl nav saņēmuši nevienu pabalstu – ne algu subsīdijas, ne grantus. “Šai gaidīšanai mūsu gadījumā gan nav katastrofālu seku, jo, lai gan ienākošais tūrisms un konferenču organizēšana ir praktiski pilnībā apstājusies, ir vairākas jomas, kurās notiek minimāla kustība, kas ļauj apgrozīt kaut kādus līdzekļus. Tajā pašā laikā ir jāsaprot, ka ir uzņēmumi, kuros situācija ir daudz dramatiskāka – darbs ir apstājies, rēķini ir jāmaksā, bet naudas joprojām nav. Kā tikt ar to galā, tas ir sarežģīts jautājums. Protams, mēs saprotam, ka arī valstij ir savi iemesli, kāpēc naudas izmaksa notiek tik ilgi, jo grantiem, piemēram, bija jāgaida saskaņojums no EK, taču tas, ko mēs gribētu, ir skaidrība. Pašlaik mēs nezinām, kad nauda būs, tāpēc nevaram ne ar ko rēķināties. Visus šos divus gadus mēs esam dzīvojuši neziņā un, pieprasot atbalstu, savā ziņā jutušies kā lūdzēji. Neziņa ir pats nepatīkamākais, jo labāk zināt skarbu patiesību, nekā dzīvot neskaidros apstākļos,” domā I. Keiša.
Visu rakstu lasiet 11.janvāra numurā Dienas Bizness!
ABONĒJIET, lasiet elektroniski vai meklējiet preses tirdzniecības vietās!