Grieķijā 6. maijā tiks sarīkotas pirmstermiņa parlamenta vēlēšanas, pavēstījis valsts premjers Luks Papdems, kurš atkāpies no sava ieņemamā amata. Premjers arī ticies ar Grieķijas prezidentu Karolu Papuliju un lūdzis viņu atlaist pašreizējo parlamentu, vēsta ārvalstu plašsaziņas līdzekļi.
Televīzijas uzrunā Grieķijas premjers uzsvēra, ka pēdējie pieci mēneši apliecinājuši Atēnu spējas pieņemt sarežģītus lēmumus, kas nepieciešami, lai apkarotu valsts parādu krīzi un nodrošinātu labāku nākotni.
Premjers arī norādīja, ka jauno parlamentu pēc ievēlēšanas sagaida sarežģīti uzdevumi, un aicināja visus valsts iedzīvotājus strādāt kopā. Parlamenta atlaišana nenozīmējot valdības atlaišanu, jo līdz 6. maijam nepieciešams vēl pieņemt nozīmīgus lēmumus.
Aizvadītajos mēnešos pamatīgi samazinājies grieķu atbalsts galvenajām valsts partijām – «Jaunajai Demokrātijai» un PASOK, kuras dominējušas Grieķijas politikā kopš 1974. gada. Sabiedriskās domas aptaujas liecina, ka «Jauno Demokrātiju» gatavi atbalstīt 18,2% grieķu, bet PASOK – 14,2%. Pēc vēlēšanām – jūnijā – Grieķijas parlamentam vajadzēs balsot par taupības pasākumiem 2013. – 2014. gadam.
Db.lv jau vēstīja, ka Grieķiju piemeklējusi smaga ekonomiskā krīze. Lai nepieļautu krīzes izplatīšanos uz citām eirozonas valstīm, monetārās savienības dalībvalstis pieņēmušas virkni pretpasākumu.
Vēstīts, ka Grieķija iepriekš saņēma otru starptautisko aizdevumu, kas valstij nepieciešams, lai izvairītos no maksātnespējas. Tomēr parādījušās bažas, ka Atēnām starptautisko finanšu palīdzību vajadzēs vēl. Lai saņemtu aizdevumu, Grieķija veica vēsturē lielāko parādu pārstrukturizācijas darījumu.
Saņemot staprtautisko aizdevumu, Grieķija apņēmusies ieviest pamatīgu taupības programmu un īstenot dažādas reformas, kurām valsts ekonomika jāpadara konkurētspējīga. Atēnu apņemšanās ietvaros paredzēts darba algu samazinājums, ierēdņu pulka samazināšana un pensiju reformas.
Iepriekšējais Grieķijas premjers Georgs Papandreu atkāpās pēc tam, kad aicināja valstī sarīkot referendumu par budžeta izdevumu samazināšanas pasākumiem. Aicinājums rīkot referendumu satricināja finanšu pasauli, kā arī izpelnījās asu Eiropas Savienības līderu nosodījumu, kuri uzsvēra, ka tādējādi Grieķijai vajadzēs lemt par tās palikšanu eirozonā.