Mūsdienās biroja darbinieka tehniskais aprīkojums mainās – svarīgākas kļūst mobilās ierīces, bet ar printeri dalās vairāki kolēģi
«Tipisks biroja komplekts ir daži portatīvie datori bez lokāliem serveriem, dati glabājas mākonī, ātrs interneta pieslēgums, viena drukas iekārta uz visiem. Vēlams, lai tai ir krāsainas drukas iespēja, bezvadu internets, iespēja drukāt divpusēji, skenēt, kopēt, bet faksu vairs nevajag,» saka Kaspars Vītols, SIA Biroja tehnika vadītājs. SIA Rolling izpilddirektores Gintas Bisenieces novērojumi liecina, ka visbiežāk uzņēmumi izvēlas vienu melnbaltu daudzfunkciju printeri, vienu krāsaino printeri un vienu papīra smalcinātāju. «Agrāk katram darbiniekiem bija printeris uz sava galda, bet tagad uzņēmumi izvēlas nopirkt vienu lielāku un jaudīgāku iekārtu, ko izmanto vairāki darbinieki,» viņa teic. Vairāk pērkot tādus printerus, kuriem ir lētāki kārtridži, un gandrīz nemaz nepērk drukas ierīces, ko var pieslēgt tikai pie viena datora. Tāpat palielinājusies interese par papīra smalcinātājiem – šī tendence varētu būt saistīta ar Vispārējo datu aizsardzības regulu.
«Mūsdienu e-laikmetā par dinozauru var uzskatīt faksus, pēc tiem gandrīz nav pieprasījuma,» saka Ivars Rūja, SIA Inter-Rīga projektu vadītājs. Arī K. Vītols teic, ka fakss ir vajadzīgs tikai īpašos gadījumos.
Maina, kad saplīst
Runājot par to, cik bieži uzņēmumi maina tehniku, AS Capital Korporatīvo klientu attiecību vadītājs Ģirts Pāpe teic, ka viss ir atkarīgs no uzņēmuma politikas. Telefonus maina reizi vienā līdz divos gados, planšetdatorus – reizi trijos gados, portatīvos un stacionāros datorus – reizi trijos līdz četros gados, serverus – reizi sešos septiņos gados. «Ir divu veidu klienti. Vieni plāno IT tehnikai paredzēto budžetu un tehniku pērk plānveidīgi. Otri neko neplāno un jaunu tehniku pērk, kad vecā saplīst vai iznāk jauns modelis,» novērojis Ģ. Pāpe.
K. Vītols stāsta, ka uzņēmumi maina tehniku tad, kad esošā sāk niķoties – dators «bremzē», printeris neņem lapas un smērē, nevar izdrukāt divpusēji, grūti ieskenēt, dokumentu smalcinātājs visu laiku iestrēgst. «Uzņēmumi nedomā savlaicīgi un pērk tad, kad vecā tehnika sāk lūzt. Tad vajag steidzami un tiek pieņemti lēmumi «uz karstu galvu». Es ieteiktu par to domāt laicīgi, veikt drukas iekārtu un datoru auditu, konsultēties ar finansēs un tehniskā jomā kompetentiem speciālistiem,» viņš teic. Arī G. Biseniece spriež, ka pārsvarā uzņēmumi tehniku maina tikai tad, kad iepriekšējā saplīst, vai arī tad, kad jaunās operētājsistēmas «nedraudzējas» ar veciem printeriem. «Mazs skaits uzņēmumu tehniku maina plānveidīgi,» tā viņa. I. Rūja piebilst, ka iekārtu maiņas biežumu nav iespējams vispārināt un katrā uzņēmumā ir individuāla pieeja – ir gan tādi, kas iekārtas izmanto, kamēr tās darbojas un pieejamas rezerves daļas, gan tādi, kuri plānveidīgi veic iekārtu maiņu. Tomēr vairums jaunas drukas iekārtas iegādājas tad, kad esošā iekārta savu laiku ir nokalpojusi.
Visu rakstu lasiet 2. maija laikrakstā Dienas Bizness, vai meklējot tirdzniecības vietās.
Abonē (zvani 67063333) vai lasi laikrakstu Dienas Bizness elektroniski!