Finanšu tehnoloģiju uzņēmums Twino atvēris hibrīdbiroju Rīgā, tādējādi sekojot pirms gada pieņemtajam stratēģiskajam lēmumam par darba kultūras maiņu un iespēju darbiniekiem turpmāk strādāt no jebkuras vietas pasaulē.
Biroja izveidē investēti aptuveni 120 000 eiro.
Jaunais Twino birojs veidots kā komunikāciju platforma starp dažādām auditorijām, tostarp ne tikai starp uzņēmuma darbiniekiem, bet arī startup ekosistēmu, finanšu tehnoloģiju nozares pārstāvjiem un citām iesaistītajām pusēm. Birojs kalpos arī kā improvizēta studija dažādiem nozares pasākumiem.
“Pirms vairāk nekā gada Twino pieņēma stratēģisku lēmumu mainīt mūsu līdzšinējo darba kultūru. Jau pašas pandēmijas sākumā lēmām, ka attālinātas darba iespējas darbiniekiem saglabāsim arī pēc veselības krīzes, tādēļ pieņēmām lēmumu pārveidot arī biroja plānojumu, nosliecoties par labu mazākām, bet modernākām, videi draudzīgākām un atraktīvākām biroja telpām Rīgas centrā. Pie jaunā biroja koncepcijas un labiekārtošanas strādājām gandrīz gadu un šobrīd esam gatavi vērt Twino jaunā biroja durvis”, skaidro Twino Grupas izpilddirektore Anastasija Oļeiņika.
Jaunais birojs izvietots divos stāvos, no kura viens stāvs veidots kā atvērta sadarbības telpa, komunikāciju platforma un socializēšanās vieta - Twino Showroom, bet otrā stāvā izvietotas darba vietas, lounge telpa, sadarbības telpa, Coffee shop (virtuves zonas daļa), kā arī privātākas zonas.
Birojā liels uzsvars ir likts uz transformāciju - gan telpu, gan mēbeļu, piemēram, dienā telpa tiek izmantota, kā darba vide, bet vakarā tā var pārtapt par improvizētu studiju vai lounge telpu, konferenču galds pārveidojams par galda tenisa spēli, kamēr mēbeles var transformēt no ērti lietojamiem zviļņiem uz stāvgaldiem u.tml. Birojā izmantoti ilgtspējīgi risinājumi, ergonomiskas mēbeles, birojs ir apzaļumots, darbiniekiem ir pieejamas velosipēdu novietnes.
Biroja vide veidota pēc vides pieejamības principa – zemi sliekšņi, lifts u.c. Jaunajā birojā tiek ievērots tīrā galda princips, kas paredz, ka darbiniekiem savas personīgās un darbam nepieciešamās mantas pēc darba beigšanas ir jāieliek mantu glabātuvē.
Twino hibrīdbirojā ikvienam ir iespēja izvēlēties sev tīkamāko darba vietu, mainīt to atbilstoši dienas plānam, jo ir izveidotas gan sapulču zonas, gan sadarbības zonas, gan ir iespēja strādāt vienatnē.
Lai gan Twino birojs bija gatavs uzņemt darbiniekus jau kopš gada sākuma, uzņēmums, ievērojot valstī noteiktās epidemioloģiskās rekomendācijas, atlika tā atvēršanu. Šobrīd situācijai uzlabojoties, no jūnija Twino nolēmis pamazām vērt biroja durvis saviem darbiniekiem, ieviešot t.s. komandas burbuļa principu (team bubble), kas paredz dalīt biroja apmeklējumu pa komandām līdz 20 cilvēkiem. Šī pārejas koncepcija ļaus darbiniekiem klātienē satikt savu komandu, vienlaikus maksimāli samazinot epidemioloģiskos riskus, jo komandas savā starpā netiksies.
Pārejas mēnesī Twino darbiniekiem būs iespēja strādāt birojā vienu dienu nedēļā, saskaņā ar iepriekš apstiprinātu grafiku. Pēc ierobežojumu atcelšanas, Twino darbiniekiem būs iespēja brīvi apmeklēt biroju.
Uzņēmuma iesaistes aptaujas parāda, ka Twino darbinieki ir lieliski pielāgojušies jaunajiem darba apstākļiem, tostarp ievērojami palielinājusies darba produktivitāte, kas vēlreiz apliecina, ka lēmums mainīt biroja koncepciju ir bijis pareizs. 50% Twino darbinieku ir izteikuši vēlmi birojā strādāt divas vai trīs dienas nedēļā, kamēr pārējie darbinieki izvēlējušies citu darba laiku darbam no biroja, klāsta uzņēmuma vadītāja.
“Uz cilvēku orientēta darba vieta bija galvenais vadmotīvs, strādājot pie Twino jaunā biroja izveides. Biroja interjera pamatā ir piederības sajūtas radīšana, komandas darbs, iesaistīšanās, empātija un cieņpilnas attiecības. Šajā digitālajā laikmetā uzņēmumiem ir īpaši svarīgi saglabāt savu identitāti, pozitīvu darba kultūru, veicināt savstarpējo socializēšanos, tādēļ hibrīda tipa birojiem ir uzticēta svarīga loma”, rezumē Twino Grupas vadītāja.
Twino jaunais birojs atrodas Milla kvartālā, Dzirnavu ielā starp Krišjāņa Valdemāra un Skolas ielām. Kvartāls izveidots vēsturiskajā Kimmel alus brūža atrašanās vietā, rekonstruējot 19.gadsimta otrajā pusē celto vēsturisko ēku ansambli. Ēku pirmajos stāvos atrodas restorāni un beķereja, bet augšējos stāvos izveidoti vairāki ekskluzīvi biroji.