Šodien ir pirmā darba diena Žana Kloda Junkera (Jean-Claude Juncker) vadītajai Eiropas Komisijai (EK), kurā Valdis Dombrovskis ieņem viceprezidenta amatu eiro un sociālā dialoga jautājumos.
V. Dombrovskis strādā komandā ar ekonomikas, finanšu, nodokļu un muitas politikas komisāru Pjēru Moskovisi (Pierre Moscovici), nodarbinātības, sociālo lietu, prasmju un darbaspēka mobilitātes komisāri Mariannu Taisenu (Marianne Thyssen), finanšu stabilitātes, finanšu pakalpojumu un kapitāla tirgus savienības komisāru Džonatanu Hilu (Jonathan Hill) un vairākiem citiem komisāriem.
EK Viceprezidenta V. Dombrovska pārraudzībā ir ekonomikas un monetārās savienības jeb eirozonas attīstības jautājumi, Eiropas Savienības (ES) dalībalstu makroekonomisko politiku koordinēšana, dalībvalstu budžetu un strukturālo reformu ieviešanas uzraudzība, nodokļu un muitas jautājumi, sociālais dialogs, kā arī vairākas citas atbildības jomas.
V. Dombrovska biroja vadītājs ir soms Tanelī Lahti (Taneli Lahti), kurš iepriekš vadījis ES Ekonomikas, monetāro lietu un eiro komisāra Jirki Katainena (Jyrki Katainen) kabinetu, bet pirms tam bijis J.Katainena priekšgājēja Oli Rēna (Olli Rehn) padomnieks (2010 - 2014). T.Lahti ir studējis Somijas un Vācijas universitātēs, iegūstot doktora grādu ekonomikā. T.Lahti ir daudz strādājis ar ES ekonomiskās pārvaldības jautājumiem, kā arī bijis tieši iesaistīts Latvijas pievienošanās eirozonai sagatavošanā.
Birojā strādā septiņi padomnieki no vairākām Eiropas Savienības valstīm, tai skaitā trīs latvieši.
Dombrovska biroja vadītāja vietnieks ir Massimo Suardi (Massimo Suardi), kurš bijis biroja vadītāja vietnieks Eiropas Komisijas viceprezidenta un Ekonomikas, monetāro lietu un eiro komisāra Oli Rēna (Olli Rehn) birojā (2011. - 2012.); no 1996.gada strādājis EK Ekonomikas un Finanšu direktorātā kā nodaļu vadītājs; līdz darbam EK strādājis par padomnieku Itālijas Centrālajā bankā.
Jans Ceisens (Jan Ceyssens) strādāja EK Iekšējā tirgus un pakalpojumu direktorātā; kopš 2014.gada sākuma bijis padomnieks Iekšējā tirgus un pakalpojumu komisāra Mišela Barnjē (Michel Barnier) birojā, kur bija atbildīgs par Banku savienības jautājumiem, finanšu pakalpojumu nozari, kā arī par sociālās politikas jomu.
Gints Freimanis, bijušais Ministru Prezidenta padomnieks tautsaimniecības jautājumos, pirms darba uzsākšanas Eiropas Komisijā, bija padomnieks Latvijas Republikas Finanšu ministrijā, atbildot par ārējām attiecībām ar starptautiskajām finanšu institūcijām, kā arī par investīciju projektu attīstību un pārraudzību.
Karolīna Leiba (Karolina Leib) no 2012.gada bijusi padomniece EK viceprezidenta un Ekonomikas, monetāro lietu un eiro komisāra Oli Rēna (Olli Rehn) birojā, un sākot no 2014.gada viņa pēcnācēja - Jirki Katainena (Jyrki Katainen) birojā; strādā EK Ekonomikas un finanšu lietu direktorātā no 2005.gada kā projektu vadītāja un ekonomiste.
Rakela Lukasa (Raquel Lucas) no 2012.gada bija padomniece Eiropas Komisijas Prezidenta Žozē-Manuela Barozu (José Manuel Barroso) birojā, tai skaitā nodarbinātības un sociālo lietu jautājumos; strādājusi EK Nodarbinātības direktorātā, vadījusi EK projektus saistībā ar sociālās politiku ieviešanu Portugālē; līdz darbam EK bijusi Portugāles Veselības ministra padomniece.
Elīna Melngaile iepriekš bijusi padomniece ES Attīstības komisāra Andra Piebalga birojā; līdz tam strādāja par padomnieci Eiropas Savienības lietu jautājumos Latvijas Republikas Ministru Prezidenta birojā; no 2004. - 2009. gadam vadīja Eiropas Parlamenta deputāta Valda Dombrovska biroju.
Žaneta Vegnere iepriekš bijusi Eiropas Parlamenta Mediju politikas direktora padomniece (2007. - 2014.) un Eiropas Tautas Partijas (ETP) grupas preses padomniece (2006. - 2007.); darbu Eiropas Parlamenta mediju dienestos uzsākusi 2003.gadā.
Birojā ir arī citi pārstāvji no Latvijas: Rita Voine, kura bija Eiropas Parlamenta deputāta V. Dombrovska biroja vadītāja, iepriekš koordinējusi Eiropas Parlamenta deputātu Alda Kušķa un Ivara Godmaņa biroju darbu, un Laila Bernere, kura strādāja EK Attīstības komisāra Andra Piebalga birojā.